Zaparcia u dzieci

Jak zachować balans między pracą a życiem osobistym? Jak dbać o zdrowie, żeby być produktywnym i kreatywnym? Zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
maciek920
Posty: 42
Rejestracja: 14 mar 2019, 12:34

Zaparcia u dzieci

Post autor: maciek920 »

Mnie temat zaparć u dzieci, a konkretnie u niemowlaków jest bardzo znany i przyznam szczerze, że czasami mam kłopot z tym, co się dzieje i co dziać się powinno. Na szczęście jest ta strona która udzieli rodzicom wiele informacji.
Awatar użytkownika
kattaq12
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2019, 11:50

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: kattaq12 »

Cieszy mnie fakt, że dzielicie się sprawdzonymi linkami. Trzeba pomagać sobie nawzajem.

usunięcie konta allegro
Rzeczywistość na tym właśnie polega,że nie można się cofnąć i zacząć grać od nowa.
Awatar użytkownika
niemowlak
Posty: 11
Rejestracja: 29 lip 2020, 12:44

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: niemowlak »

warto przeczytać artykuł: https://www.mojniemowlak.pl/zaparcia-i- ... -stosowac/, sa tam podane informacje dlaczego niemowlęta mogą mieć zaparcia: przyczyny i objawy :)
Awatar użytkownika
Tomasz798
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2019, 11:14

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: Tomasz798 »

Dlatego tak ważne jest to, w jaki sposób podejdziecie do tematu karmienia maluchów. Jeśli myślicie o mleku modyfikowanym, to zawsze pwoinniście stawiać tylko na najlepsze produkty. Wiem, że mleko modyfikowane nan 1 opinie ma bardzo dobre, więc powinniście przyjrzeć się temu bliżej.
Krasha

Re: Zaparcia u dzieci

Post autor: Krasha »

U dzieci powyżej 2 roku życia, można juz stosować czopki Eva Qu Bambini. I jeśli tylko macie problemy u dzieciaków z zaparciami, to warto jak najszybciej doraźnie sobie czopkami pomóc. Nieważne czy to zaparcia nawykowe czy czynnościowe w sytuacji podbramkowej, aplikuję dziecku czopek i po kilkunastu minutach idzie do toalety i bez problemu się wypróżnia. Co ważne czopki te działaja miejscowo, rozmiękczają kał, dzięki czemu dziecko załatwia się bez bólu, i nie pogłębia się problem (wizyta w toalecie nie powinna się kojarzyć z bólem, bo wtedy dziecko może tym bardziej wstrzymywać kupę, a wtedy tworzy się błędne koło).
ODPOWIEDZ