studnie głębinowe

Jak zachować balans między pracą a życiem osobistym? Jak dbać o zdrowie, żeby być produktywnym i kreatywnym? Zapraszamy do dyskusji.
Oluś23

studnie głębinowe

Post autor: Oluś23 »

Witam, budowaliście kiedyś studnie głębinowe? Poszukuje firmę, która zbuduje studnie bielsko. Niestety nie mam pojęcia która firma jest warta uwagi oraz w jaki sposób szukać takich firm. Macie sposoby na szukanie w sieci takich firm? Mieliście do czynienia z firmami, które budują studnie?
małwa

Re: studnie głębinowe

Post autor: małwa »

Doskonale wiem, co to znaczy nie mieć pomysłu na to, co robić, żeby moje otoczenie było fajniejsze. I jednak wiem również, jak ważne jest to, żebym mogła na przykład co dzień zadbać o środowisko. Dlatego dla mnie takie pompy głębinowe to właśnie to ,czego potrzebuje. Własna woda z ziemi - przecież to duża niezależność, a o to przecież chodzi.
Awatar użytkownika
zarobiony
Posty: 129
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:11

Re: studnie głębinowe

Post autor: zarobiony »

Sam wybór i wykopanie studni głębinowej jak dla mnie był dość prostym wyborem, gdyż wiedziałem, że tak będzie po prostu lepiej. Ja jestem zdania, że od razu warto jest kupić fajny zbiornik hydroforowy. Po przejrzeniu oferty https://ogrody24.pl/zbiorniki-hydroforo ... z-membrana już wiedziałem na co się zdecydować. Wybrałem model https://ogrody24.pl/zbiorniki-80l/zbior ... trem-.html i jak dla mnie działa on znakomicie.
Józef

Re: studnie głębinowe

Post autor: Józef »

Ze zbiornikiem hydroforowym to chyba warto poczekać i zrobić najpierw analizę wody. Jeśli trzeba będzie zamontować system uzdatniania to wtedy ważną rolę odgrywa hydrofor wtedy.

Ja na szczęście poczekałem. Wywierciłem studnię, przepompowałem wodę i zaniosłem wodę do analizy. Zbadałem wodę w Klarsanie i oni dobrali mi zarówno hydrofor jak i system uzdatniania :)

Polecam serdecznie - https://www.klarsan.pl/
Gąbka

Re: studnie głębinowe

Post autor: Gąbka »

Jak najbardziej kiedy posiadamy studnię głębinową to z całą pewnością możemy się cieszyć praktycznie darmową wodą. Muszę przyznać, że w moim przypadku bardzo fajnie również sprawdzają się zestawy hydroforowe https://www.dostudni.pl/zestawy-hydroforowe,c11.html które warto mieć. Ja u siebie użytkuję dokładnie zestaw https://www.dostudni.pl/zestaw-mhi-2200 ... id819.html i każdemu mogę go polecić.
Szymek92Ś

Re: studnie głębinowe

Post autor: Szymek92Ś »

Jeśli chodzi o studnie, to na pewno powinniście pamietać o tym, by zadbać o zbiornik z prawdziwego zdarzenia. Takie właśnie zbiorniki i to w rozsądnej cenie, możecie znaleźć na https://jaw.pl/2019/07/zbiorniki-cisnie ... zbiornika/.
joloś

Re: studnie głębinowe

Post autor: joloś »

No dobrze, studnia jest potrzebna i ja nie zamierzam mówić, że tak nie jest. Ale powiedzcie, czy Waszym zdaniem również warto na pompy do studni stawiać i to od polskich producentów? Na ten temat rozmawiałam już z niejednym fachowcem i zdania są tak podzielone, że ja po prostu nie wiem, co robić. Możecie mi coś zasugerować, proszę Was bardzo?
bewala

Re: studnie głębinowe

Post autor: bewala »

Tak naprawdę studnia to marzenie mojego narzeczonego. On się w zupełności już zatracił w tym i ja muszę mu pomóc. Po prostu mamy sad i inne miejsca, gdzie taka woda bardzo by się przydała. No i ja chciałabym się rozeznać w kosztach. Czy możecie mi powiedzieć, jakie opcje mamy i jakie to mogą być koszty?
polkaa

Re: studnie głębinowe

Post autor: polkaa »

Ja to jestem zdania, że naprawdę warto czasem sobie powiedzieć , jakie pompy wirowe do wody można kupić, co jest dobre, a co nie. I jeśli macie pomysły, ja szczerze powiem, że warto to omówić. Niemniej jednak czekam na wskazówki.
Kamil26

Re: studnie głębinowe

Post autor: Kamil26 »

Cześć wszystkim! Planuję wybudować studnię głębinową na terenie Istebnej https://polskiestudnie.pl/studnie-glebinowe/istebna/ i szukam informacji od osób, które mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z tego zakresu. Jeśli mieliście styczność z budową studni w tej okolicy, proszę o rady i wskazówki!
Konrad 23

Re: studnie głębinowe

Post autor: Konrad 23 »

Witajcie! Jestem zainteresowany wykopaniem studni głębinowej na terenie Śląska https://hydroodwiert.pl/studnie-glebinowe/slask/ . Czy ktoś ma doświadczenie z firmami wykonującymi takie prace w tej regionie? Chciałbym znaleźć rzetelną firmę z dobrymi referencjami.
Józek 91

Re: studnie głębinowe

Post autor: Józek 91 »

Cześć! Mój dom znajduje się na terenie Bielsko-Białej https://geofizyk.pl/studnie-glebinowe/bielsko-biala/ i jestem zainteresowany budową studni głębinowej. Potrzebuję pomocy w wyborze solidnej firmy, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Czy macie jakieś rekomendacje lub doświadczenia, którymi moglibyście się podzielić? Dzięki z góry za pomoc!
Tomek28

Re: studnie głębinowe

Post autor: Tomek28 »

Cześć! Szukam informacji na temat firm zajmujących się budową studni głębinowych w okolicach Suchej Beskidzkiej https://studniekrakow.pl/studnie-glebin ... beskidzka/ . Jeśli macie doświadczenie lub możecie polecić konkretne firmy, proszę o podzielenie się informacjami. Dzięki!
ODPOWIEDZ