Poradnia terapeutyczna?

Jak zachować balans między pracą a życiem osobistym? Jak dbać o zdrowie, żeby być produktywnym i kreatywnym? Zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
Pracuś
Posty: 397
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:12

Poradnia terapeutyczna?

Post autor: Pracuś »

Znacie jakichś dobrych terapeutów w Łodzi? Chodzi o uzależnienie mojej przyjaciółki od alkoholu. Obawiam się ,że jeśli nikt jej nie pomoże to może dojść nawet do tragedii... postarałabym się namówić ją na taką pomoc , może tak w Poradni Salomon https://poradniasalomon.com.pl/ ? słyszałam ,ze mają dobre podejście do róznych takich spraw a także nei raz pomogli ludziom w potrzebie.
Awatar użytkownika
Loko009
Posty: 84
Rejestracja: 19 maja 2020, 8:32

Re: Poradnia terapeutyczna?

Post autor: Loko009 »

Ja znam bardzo dobrą poradnię terapeutyczną - https://virtus.bialystok.pl/. Mają doskonałych specjalistów. Moja siostra ponad rok zmagała się z uzależnieniem od alkoholu, po terapii w Virtus udało jej sie wyjść z nałogu i zacząć nowe, wolne od używek, życie. Nie byłoby tak gdyby nie nieoceniona pomoc pracowników Virtus!
Michał25

Re: Poradnia terapeutyczna?

Post autor: Michał25 »

Ja osobiście uważam że warto wybrać się na specjalną terapię. Widziałem na stronie terapia uzależnień dużo informacji na ten temat. Myślę że na takich terapiach grupowych nie jest tak źle i że warto tam się wybrać. A co Wy o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
duduk
Posty: 266
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:57

Re: Poradnia terapeutyczna?

Post autor: duduk »

Korzystałem z ośrodka terapii https://www.osrodek-empatia.org/ i powiem wam, że było warto do nich się zapisać. Ośrodek jest prywatny, ale moim zdaniem najlepszy, nie miałem tak świetnych terapeutów w innych ośrodkach. Jestem zadowolony, że udało mi się wyjść z alkoholizmu.
olkuś92

Re: Poradnia terapeutyczna?

Post autor: olkuś92 »

Doradzę, że jeśli koleżanka zdecyduje się na terapię, to pacjentom niejednokrotnie zaleca się skorzystanie uprzednio z odtrucia alkoholowego. Jak wiadomo, alkohol etylowy wywołuje ogromne spustoszenie w naszym organizmie. Przede wszystkim sprawia, że przeciążona jest wątroba. Polecam rozważyć opcję detoksu alkoholowego w Siedlcach, gdzie specjaliści podadzą odpowiednią ilość kroplówki z solą fizjologiczną oraz glukozą. Podczas wykonywanego zabiegu sanitariusze sprawdzają stan i samopoczucie pacjenta.
Mafiuś

Re: Poradnia terapeutyczna?

Post autor: Mafiuś »

Uważam, że pobyt w takim dobrym ośrodku może wiele nam dać. Bo jednak takie chodzenie do terapeuty raz na jakiś czas może nie przynieść tak od razu efektów. A w przypadku uzależnienia ma to bardzo duże znaczenie. Dlatego też szukałam dobrego ośrodka leczenia uzależnień. I między innymi znalazłam ośrodek Nefo w którym to znajdziemy bardzo dobrych terapeutów z pomocą których na pewno uda nam się wyjść z danego nałogu.
Kasia1232

Re: Poradnia terapeutyczna?

Post autor: Kasia1232 »

A rozważałaś zaszycie? Mam na myśli zabieg wszycia pod skórę leku Esperal. Wszywkę alkoholową warto włączyć na samym początku rozpoczęcia działań terapeutycznych, ponieważ środki farmakologiczne skutecznie odstraszają od sięgania po alkohol. Ja na Twoim miejscu, tą metodę poleciłabym Twojej koleżance. Warto poczytać dokładne szczegóły na temat zabiegu na https://esperallodz.com/, aby odpowiednio przygotować się do rozmowy. Atutem wszywek jest to, iż po jej dezaktywacji, jeżeli Pacjent czuje taką potrzebę, można powtórzyć zabieg i tym samym przedłużyć jej działanie o kolejne miesiące, dając tym samym poczucie bezpieczeństwa i dalszego, aktywnego wsparcia.
ODPOWIEDZ