Praca nauczyciela

Tematy związane z pracą, zatrudnieniem, szukaniem ofert.
Awatar użytkownika
Jadzia22
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2019, 17:24

Praca nauczyciela

Post autor: Jadzia22 »

Czy warto dziś wybrać zawód nauczyciela?

barszcz czerwony majeranek
Awatar użytkownika
Laguna
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2019, 23:53

Re: Praca nauczyciela

Post autor: Laguna »

Nauczyciel powinien mieć wykształcenie pedagogiczne i kierunkowe związane z przedmiotem, którego naucza. Wielu nauczycieli korzysta też na bieżąco z branżowych portali internetowych wspomagający na co dzień pracę nauczycieli np.: http://epedagogika.pl
Awatar użytkownika
fiola
Posty: 207
Rejestracja: 09 mar 2019, 15:37

Re: Praca nauczyciela

Post autor: fiola »

Myślę, że to zawód do którego trzeba mieć powołanie, nie mniej wydaje mi się bardzo satysfakcjonujący. Mimo zmian w szkolnictwie, ofert o pracę dla nauczycieli nie brakuje, na terenie Krakowa koleżanka poszukiwała jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, jest kilka takich ofert tutaj https://www.aplikuj.pl/oferta/267325/na ... 7%26z%3D47. Praca z takimi maluszkami musi być ciekawa, dzieci potrafią być bardzo wdzięczne.
Awatar użytkownika
Kachna
Posty: 610
Rejestracja: 08 maja 2019, 18:05

Re: Praca nauczyciela

Post autor: Kachna »

Praca nauczyciela na pewno nie jest łatwa. Znalazłam ostatnio link nowaera.pl, skąd dowiedziałam się, że reforma szkolnictwa, z którą mamy obecnie do czynienia, to bardzo duże wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale również właśnie dla nauczycieli. Na stronie zostało bardzo fajnie opisane, z jakimi zmianami musza zmierzyć się uczniowie, a z jakimi nauczyciele, polecam sobie poczytać.
Awatar użytkownika
ohmon
Posty: 146
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:41

Re: Praca nauczyciela

Post autor: ohmon »

Rzeczywiście nie jest łatwa, wymaga na pewno olbrzymiej wiedzy , a także odpowiedniego podejścia do ucznia. Dobry pedagog powinien także umieć dziecku pomóc w razie gdyby miało problemy. Dlatego też polecam zainteresować się różnego rodzajami szkoleń, które podnoszą umiejętności . Z mojej strony mogę polecić https://cbt.pl/elementy-psychoterapii-d ... wioralnym/ . Jest to szkolenie składające się z 5 bloków zajęć o łącznej sumie godzin dydaktycznych 100. Podczas zajęć można zapoznać się z elementami psychoterapii dzieci i młodzieży, a co ważniejsze nabyć praktycznie umiejętności. Dlatego ogromny plus, że szkolenie w dużej mierze będzie miało formę warsztatów
Awatar użytkownika
fiola
Posty: 207
Rejestracja: 09 mar 2019, 15:37

Re: Praca nauczyciela

Post autor: fiola »

Ta praca daje niewątpliwie mnóstwo satysfakcji. Na pewno nie jest to prosty zawód, wymaga poświęcenia, 100% zaangażowania, nie każdy odnajdzie się w pracy z dziećmi dlatego moim zdaniem i powołania. Szczególnie teraz myślę, że czeka nauczycieli trudny czas, trzeba będzie się odnaleźć w szkole w dobie epidemii i zapewnić uczniom bezpieczne nauczanie. Myślę, że warto zapoznać się z publikacjami i szkoleniami na stronie https://ecrklex.pl/ . Są przygotowane dla dyrektorów szkół, Rad Pedagogicznych. Również te dotyczące nauczania od września 2020.

mauser k 89
ODPOWIEDZ