Jak napisać CV

Tematy związane z pracą, zatrudnieniem, szukaniem ofert.
Awatar użytkownika
ohmon
Posty: 146
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:41

Jak napisać CV

Post autor: ohmon »

Sorki jeśli wydaje się Wam to banalne ale ja naprawdę mam problem z tym , aby napisać CV. Niby znam założenia, ale brakuje mi pomysłów na to , aby wyglądało to dobrze i interesująco. Jakieś porady?
Awatar użytkownika
filca
Posty: 136
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:02

Re: Jak napisać CV

Post autor: filca »

Wiadomo, że w CV muszą być podstawowe informacje, nasze dane plus przebieg kariery zawodowej oraz wykształcenie. Na tym głównie bazują pracodawcy. Aczkolwiek aby wyróżnić się z tłumu pomyśl o tym jak "zabłysnąć" za pomocą zainteresowań. Zobacz sobie tutaj https://www.aplikuj.pl/cv/zainteresowan ... co-wpisac/ , radzą jak wpisać zainteresowania w CV. To może okazać się złotą kartą przetargową jeśli dobrze to rozegrasz
Awatar użytkownika
nanna
Posty: 14
Rejestracja: 28 lip 2019, 13:38

Re: Jak napisać CV

Post autor: nanna »

jesli chodzi o ogłoszenia pracy to rzuć okiem na https://homefree.eu to darmowy portal z ogłoszeniami - spory mam zawsze odzew jak szukam kogoś do pomocy w moim sklepie. No i duży plus bo jest darmowy, a nie tak jak inne gdzie trzeba płacić po kilkadziesiąt lub kilkaset złotych na tydzień

toyota yaris małopolska
Awatar użytkownika
Trabkowski
Posty: 55
Rejestracja: 25 wrz 2019, 18:09

Re: Jak napisać CV

Post autor: Trabkowski »

filca pisze: ↑22 sie 2019, 23:01 Wiadomo, że w CV muszą być podstawowe informacje, nasze dane plus przebieg kariery zawodowej oraz wykształcenie. Na tym głównie bazują pracodawcy. Aczkolwiek aby wyróżnić się z tłumu pomyśl o tym jak "zabłysnąć" za pomocą zainteresowań.
Dokładnie uważam że to jest w CV bardzo ważne,
bo takie techniczne rzeczy jak układ CV i to co napisać w cv to w sieci można na wielu stronach znaleźć,
polece np tę: https://kreatorzykariery.pl/profesjonal ... teczne-cv/,
ale już dużą sztuką poza klasykiem w curriculum vitae jest napisać je tak,
żeby od razu się wyróżnić, bo to pierwsze wrażenie szefa przy czytaniu cv jest bardzo ważne.
Samo łapalismy się na tym, że jak w procesie rekrutacji cv się wyróżniła to od razu dostawało lepsze noty, niż suchy klasyk
Awatar użytkownika
Merlona
Posty: 56
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:54

Re: Jak napisać CV

Post autor: Merlona »

są gotowe wzory w internecie.
Awatar użytkownika
fiola
Posty: 207
Rejestracja: 09 mar 2019, 15:37

Re: Jak napisać CV

Post autor: fiola »

Sama nie próbowałam nigdy pisać CV, są w sieci dostępne darmowe szablony do pobrania na https://bananacv.com/szablony?category=DARMOWE z pomocą których można w kilka chwil napisać w pełni profesjonalne CV, to po co samemu kombinować? Ja z pomocą tak napisanego życiorysu bez problemu znalazłam odpowiednie zatrudnienie.
Awatar użytkownika
Katerina25
Posty: 615
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:20

Re: Jak napisać CV

Post autor: Katerina25 »

Dobre i unikalne CV w dzisiejszych czasach to podstawa. Pracodawcy bardzo mocno zwracają uwagę na wygląd takiego dokumentu. Trzeba, też pamiętać, żeby dać odpowiednie zdjęcie, takie, na który wygląda się profesjonalnie. Chociaż moim zdanie największe znaczenie przy rekrutacji ma list motywacyjny. Od niego wiele zależy. Ostatni natknęłam się na ciekawy artykuł: https://hrk.pl/pl/baza-wiedzy/artykuly- ... stu-porady , który pomaga napisać taki list, aby wyróżnił nas spośród innych kandydatów starających się na te samo stanowisko.

l karnityna dla mężczyzn
KamilaKutko

Re: Jak napisać CV

Post autor: KamilaKutko »

Jestem tego samego zdania co poprzednicy. W internecie znajdziemy przecież całą masę poradników na ten temat. Oczywiście naszym zadaniem będzie wybranie najbardziej sensownych pomysłów, tak by nasze cv było w oryginalne. Musi się koniecznie wyróżniać na tle innych więc zadbajmy o wszystkie szczegóły. Oczywiście najważniejsze będzie nasze doświadczenie w danej branży więc opiszmy je chronologicznie. Jeżeli chcemy to zrobić odręcznie to warto przestrzegać zasad jak prawidłowo napisać list - https://sayo.pl/hobby/jak-prawidlowo-napisac-list.html by nie popełnić żadnych błędów. W dzisiejszych czasach jest to trochę zapomniana sztuka więc lepiej sobie wszystko przypomnieć.
ODPOWIEDZ