Terapia

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy nie mające związku z pozostałymi działami.
Awatar użytkownika
Pracuś
Posty: 397
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:12

Terapia

Post autor: Pracuś »

Witam, znacie może ośrodek Medox z Nowego Modlina http://medox.org.pl ? bo własnie zastanawiam się czy nie wybrać się tam z moim bratem który od jakiegoś czasu nadużywa alkoholu... Jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji życiowej i chciałabym mu pomóc a podobno w tym miejscu mają dobre podejście do każdej sprawy. Zależy mi na fachowej pomocy, więc z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Olina
Posty: 131
Rejestracja: 13 sty 2019, 15:07

Re: Terapia

Post autor: Olina »

Niestety nie znam tego ośrodka, ale też szukam odpowiedniej placówki leczniczej dla mojego krewnego. Miał przez jakiś czas problemy depresyjne i żeby się pocieszać zaczął grać w kasynie. Teraz już nawet sam się nie potrafi z tego wycofać dlatego trzeba go koniecznie wesprzeć. Myślę, ze najlepszym rozwiązaniem będzie dla niego pobyt w Ośrodku Wiosenna.
Awatar użytkownika
fora
Posty: 71
Rejestracja: 25 cze 2019, 15:08

Re: Terapia

Post autor: fora »

Wiecie, że ośrodku Terapii Forest mogą się leczyć pary? Mam na myśli to, że i obie osoby mogą się leczyć i jedna może, a druga ją będzie odwiedzać. Dzięki temu wzmoże się efekt terapeutyczny. Osobiście chętnie bym poszła na takie leczenie z mężem, bo on jest hazardzistą. ale na razie nas na to nie stać. Ale może skorzystamy z Medi Rat.
Awatar użytkownika
ja1234
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2020, 13:15

Re: Terapia

Post autor: ja1234 »

Także polecam terapie dla par w ośrodku Forest https://osrodek-uzaleznien.pl/. Razem z mężem byliśmy na takiej terapii. Mąż miał problem z narkotykami, co niestety odbijało się na naszej relacji. Nie chciałam też zostawiać go z tym samego, dlatego wybraliśmy terapie dla par. Teraz jesteśmy w końcu szczęśliwi i zbliżyliśmy się do siebie. Dziękuje ośrodkowi i zachęcam każdego do takiej metody terapii, jeśli macie problem w związku.
Awatar użytkownika
kimi
Posty: 104
Rejestracja: 15 sty 2019, 16:02

Re: Terapia

Post autor: kimi »

Sądzę, że terapia uzależnień w tej sytuacji może być naprawdę dobrym rozwiązaniem. Na stronie poradni psychologiczno-psychiatrycznej Empatio znajdziecie więcej informacji na ten temat: https://psycholog-ms.pl/terapia-uzaleznien/ . Panie psycholog obecnie przyjmują swoich pacjentów zdalnie.
Awatar użytkownika
duduk
Posty: 266
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:57

Re: Terapia

Post autor: duduk »

Terapia małżeńska dla par https://cplwowska.pl/terapia-par/ na której miałem okazje być wraz z żoną bardzo nam pomogła, wiele rzeczy dla nas przeszkadzało, jednak nie umieliśmy sobie o tym powiedzieć. Po wizycie u psychologa przyszło nam to łatwo i ciesze się, ponieważ udało się uratować nasze małżeństwo.
Łukasz

Re: Terapia

Post autor: Łukasz »

Może spróbujcie najpierw skorzystać z pomocy psychologa. Sam korzystałem ze wsparcia psychologa online z wetalk. Masz tam dostęp do świetnych psychologów z całej Polski z różnych dziedzin psychologii. Kontakt jest bardzo sprawny, nawet codziennie, dzięki czemu dużo łatwiej się wyjść z nałogu.
Zuźka87

Re: Terapia

Post autor: Zuźka87 »

Wiadomo, przecież to bardzo ważna rzecz. Jeśli nie jesteście w stanie poradzić sobie samodzielnie z takimi problemami, to powinniście postawić na jak najlepszą opiekę psychologiczną. Wiem, że na stronie https://psychomedic.pl/psychiatra-katowice/ możecie skorzystać z dobrego wsaprcia, więc koniecznie tam zajrzyjcie i zacznijcie się u nich leczyć.
barel

Re: Terapia

Post autor: barel »

Mówiąc o psychologii, nie sposób nie wspomnieć o różnych formach terapii, które pomagają nam radzić sobie z trudnościami. terapia grupowa kraków to doskonała opcja dla osób, które chcą popracować nad sobą w grupie, z wsparciem innych osób, które borykają się z podobnymi wyzwaniami.
ODPOWIEDZ