Rekuperacja w domu

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy nie mające związku z pozostałymi działami.
Awatar użytkownika
storczyk
Posty: 90
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:46

Rekuperacja w domu

Post autor: storczyk »

Zastanawiam się poważnie nad taką opcją jak rekuperacja w domu. Jestem ciekawa, co o tym sądzicie. Wiele osób decyduje się na rekuperację bo daje duże oszczędności na ogrzewaniu i zimą jest to zauważalne. Czytałam o tym na stronie http://centrumrekuperacji.pl/.
Awatar użytkownika
emila
Posty: 89
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:01

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: emila »

Niezbyt się orientuję, co to jest system kominowy i jak właściwie jest skonstruowany. Muszę jednak zlecić instalację nowego, ponieważ stary już nieprawidłowo funkcjonuje. Myślałam o tym, aby skontaktować się w tej sprawie z firmą Schiedel https://www.schiedel.com/pl/ . To chyba najlepszy producent energooszczędnych systemów. Moi sąsiedzi korzystają z wkładów kominowych ich produkcji i są zadowoleni. A może Wy mi coś podpowiecie?
Awatar użytkownika
Wiktor9291
Posty: 41
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:00

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: Wiktor9291 »

Wentylacja i rekuperacja to ważna sprawa. W Kielcach działa ta firma - https://www.kielce.bartoszwentylacja.com.pl/ . Mają w swojej ofercie centrale wentylacyjne VEBAR oraz rekuperatory VENA z wysokosprawnym wymiennikiem spiralnym, także wszystko wysoka półka. Lepiej raz zrobić wszystko jak należy i korzystać z tego, niż później narzekać, że coś jest nie tak.
Awatar użytkownika
Kachna
Posty: 610
Rejestracja: 08 maja 2019, 18:05

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: Kachna »

Zanim zdecydujecie nie na montaż rekuperacji w Waszym domu, koniecznie poczytajcie sobie na ten temat jak najwięcej, aby później nic Was już nie zaskoczyło. Sporo interesujących artykułów znajdziecie na przykład na stronie https://remont.biz.pl/. Polecam się tam w wolnej chwili rozejrzeć ;)
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 107
Rejestracja: 13 mar 2019, 18:55

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: kasiunia »

Dużo ciekwaych informacji
Ostatnio zmieniony 10 lip 2020, 10:14 przez kasiunia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 27
Rejestracja: 27 mar 2019, 14:12

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: Sebastian »

Obecnie mamy system rekuperacji w domu oraz byla to bardzo dobra opcja, z której jesteśmy bardzo zadowoleni Oraz byśmy na pewno zdecydowali się ponownie jakbyśmy budowali dom. Wiadomo, ze jest to trochę wydatek, ale z drugiej strony otrzymuje się tutaj
zawsze świeże powietrze
oszczędności na ogrzewaniu
jak również wygodę obsługi samego programu

Rekuperacje montowała nam firma z Lublina, mianowicie Ultrawent: http://www.ultrawent.pl/ Na stronie jest konktakt.
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 65
Rejestracja: 02 gru 2019, 8:02

Re: Rekuperacja w domu

Post autor: mamapiotra »

Czy zakładać system rekuperacji w domu? - moim zdaniem zdecydowanie tak.Wiąże się to z określonymi kosztami ale korzyści jakie dzięki temu uzyskujemy rekompensują nam poniesione nakłady. Instalacją takich urządzeń muszą zająć się fachowcy - http://thermico.pl/ - to ważne - wtedy będziemy cieszyć długim działaniem urządzenia. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia wydajności całego systemu, mamy dzięki temu czyste powietrze a odzysk ciepła jest na zakładanym poziomie.pzdr
ODPOWIEDZ