Rany i skaleczenia

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy nie mające związku z pozostałymi działami.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 89
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:36

Rany i skaleczenia

Post autor: paniola »

Na rany najlepszy był i jest octenisept https://zagojeni.pl/czy-wiesz-ze/octenisept-fakty-mity/ Mimo to chciałam pogłębić wiedzę na ten temat i chciałam wiedzieć octenisept jak stosować I w końcu dowiedziałam się dokładnie tego czego chciałam. Szczerze mówiac nie ruszam sie na żaden wyjazd bez octeniseptu, w mojej rodzinie sprawdza sie rewelacyjnie.
Awatar użytkownika
fiola
Posty: 224
Rejestracja: 09 mar 2019, 15:37

Re: Rany i skaleczenia

Post autor: fiola »

Zgadzam się! Spadłam z roweru w zeszłym tygodniu i mnóstwo ran, zadrapań, skaleczeń miałam. Teraz dzięki regularnemu stosowaniu octeniseptu dużo lepiej się moje nogi prezentują. I nic nie boli.
Awatar użytkownika
asxx
Posty: 211
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:57

Re: Rany i skaleczenia

Post autor: asxx »

Bardzo ważne jest to, aby odpowiednio takie rany opatrzyć i zdezynfekować aby nie wdało się zakażenie. Dobranie odpowiedniego preparatu do tego jest więc bardzo ważne. Ja od kilku lat niezmiennie stosuję octenisept, który naprawdę dobrze odkaża i jest przy tym na tyle łagodny, że można go stosować u dzieci.
Awatar użytkownika
Kachna
Posty: 610
Rejestracja: 08 maja 2019, 18:05

Re: Rany i skaleczenia

Post autor: Kachna »

A czy ktoś z Was używał może do przemywania ran wywaru z kwiatu nagietka? Ja czytałam ostatnio na stronie internetowej https://coteca.pl/2088-kwiat-nagietka.html, że kwiat nagietka lekarskiego posiada działanie przeciwzapalne i można go stosować między innymi właśnie do takich celów. Podobno świetnie się również sprawdza w formie toniku do zanieczyszczonej skóry :) Co o tym sądzicie?
Lesław

Re: Rany i skaleczenia

Post autor: Lesław »

Zaraz po skaleczeniu należy niezwłocznie użyć preparatu do odkażania ran. Zawsze należy mieć w domu co najmniej jeden lek, które temu posłuży. Polecam wam zapoznanie się z tą stroną https://ktomalek.pl/srodki-do-dezynfekcji-ran/k-49/1 , tutaj znajdziecie sporo takich produktów i dla wygody możecie sprawdzić, gdzie są one możliwe do zakupienia.
ODPOWIEDZ