Pompa ciepła - czy warto w nią inwestować?

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy nie mające związku z pozostałymi działami.
Awatar użytkownika
duduk
Posty: 266
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:57

Pompa ciepła - czy warto w nią inwestować?

Post autor: duduk »

Jest sens inwestowania w pompę ciepła, jak mam w miarę nowy kocioł na gaz? Policzyłem sobie że taka pompa w miarę szybko się zwraca. Sąsiad ma takie urządzanie od 6 lat, ale miesiąc temu padła mu sprężarka – koszt nowej 10 000zł zł! Trochę szybko się zepsuła. Czy jest to częsty problem w tych urządzeniach? Może warto zainwestować w coś porządnego.
Awatar użytkownika
Kachna
Posty: 610
Rejestracja: 08 maja 2019, 18:05

Re: Pompa ciepła - czy warto w nią inwestować?

Post autor: Kachna »

Moim zdaniem jak najbardziej warto zainwestować w pompę ciepła. Z tego, co mi wiadomo, to całkiem nieźle sprawdzają się na przykład pompy ciepła Panasonic. Na stronie internetowej https://czystyklimat.pl/133-pompy-ciepla-panasonic możecie się w wolnej chwili zapoznać z ich ofertą, polecam ;)

quady jakie prawo jazdy
Awatar użytkownika
duduk
Posty: 266
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:57

Re: Pompa ciepła - czy warto w nią inwestować?

Post autor: duduk »

Raczej poszukam jakiegoś polskiego lub europejskiego producenta. Zależy mi po pierwsze na czymś sprawdzonym i po drugie na firmie, która będzie miała dobry serwis i długą gwarancję. Mogę dopłacić, byle było by to coś dobrego i na długie lata, abym się nie zawiódł.

gazy drażniące
Awatar użytkownika
duduk
Posty: 266
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:57

Re: Pompa ciepła - czy warto w nią inwestować?

Post autor: duduk »

duduk pisze: ↑30 paź 2021, 12:01 Raczej poszukam jakiegoś polskiego lub europejskiego producenta. Zależy mi po pierwsze na czymś sprawdzonym i po drugie na firmie, która będzie miała dobry serwis i długą gwarancję. Mogę dopłacić, byle było by to coś dobrego i na długie lata, abym się nie zawiódł.
Może ktoś polecić jakąś dobrą markę, na którą na pewno nie wyrzucę kasy w błoto? Zależy mi też na tym aby była ona solidna i nie zepsuła się po roku użytkowania. Jeśli macie coś godnego polecenia, to chętnie dowiem się co waszym zdaniem jest warte uwagi.
Ryszard

Re: Pompa ciepła - czy warto w nią inwestować?

Post autor: Ryszard »

Używamy pompy od dwóch lat i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Mamy pompę typu powietrze woda - model Estia firmy Toshiba HVAC - https://toshiba-hvac.pl/ i bardzo dobrze się sprawuje. Jest nie tylko bardzo wydajna, ale także ekonomiczna. Wykonana w oparciu o nowoczesne technologie z wysokiej jakości, niezawodnych podzespołów i materiałów. Służy nam nie tylko do ogrzewanie domu zimą, ale także jako klimatyzacja, a przez cały rok przygotowuje także ciepłą wodę użytkową. Bardzo komfortowe, ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie.
Felicja

Re: Pompa ciepła - czy warto w nią inwestować?

Post autor: Felicja »

Tak naprawdę to sama decyzja należy tylko i wyłącznie do nas i ja jestem zdania, że jak najbardziej samo już stosowanie pomp ciepła jest na pewno bardzo ciekawą opcją. Ja jeszcze chcę powiedzieć, że sama jestem bardzo zadowolona z pomp firmy Kaisai i nawet nie przeszkadza mi to, ze są one chińskiej produkcji.
kochamcię

Re: Pompa ciepła - czy warto w nią inwestować?

Post autor: kochamcię »

Myślałam o tym, jakie ogrzewanie mam wziąć do domu i co mi się sprawdzi, ale wiem, że nie do końca mogę powiedzieć, że się na tym znam, dlatego potrzebuję podpowiedzi. Czy pompa ciepła to dobry wybór? Nie mam danych od innych osób, a budynek jest starego budownictwa. Dlatego może warto sobie to od czasu do czasu omówić?
Urszulka

Re: Pompa ciepła - czy warto w nią inwestować?

Post autor: Urszulka »

Wiesz co, myślę że inwestycja w pompę ciepła może być opłacalna pod warunkiem, że inwestujesz od razu w markowy, sprawdzony i praktycznie bezawaryjny sprzęt oraz w instalację fotowoltaiczną. Jak wybrać pompę ciepła? Na pewno każdy będzie mieć swoje wskazówki, ale z tego, co mogę Ci podpowiedziec, to zacznij od kontaktu z tymi, co je serwisują. Od razu Ci powiedzą w które marki nie iść, a w które warto. Ja rozmawiałam z panami z Ventix Serwis i do nich podrzucam Ci namiary: https://www.ventixserwis.pl/pompa-ciepla-serwis/. Myślę, że serwisanci też Ci będą mogli odpowiedzieć, jaki rodzaj pompy ciepła wybrać. Możesz porównać ich opinie ze wskazówkami przedstawicieli handlowych.
paulaa

Re: Pompa ciepła - czy warto w nią inwestować?

Post autor: paulaa »

A czy ktoś z was ma doświadczenie z firmą https://duneko.pl/montaz-i-realizacja/ ? Tak pytam, ponieważ zastanawiam się nad tym czy faktycznie warto się do nich zgłosić? Czy rzeczywiście oferują oni nowoczesne, niezawodne pompy ciepła i rzeczywiście można na początku liczyć na audyt? Co napiszecie więcej???
ODPOWIEDZ