Ocieplenie ścian pianką PUR

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy nie mające związku z pozostałymi działami.
śtephan

Ocieplenie ścian pianką PUR

Post autor: śtephan »

Niezależnie od pojawiających się problemów, musisz wcześniej zadbać o swój dom i zainstalować izolację termiczną. Liepsze powierzyć tą sprawę specjalistom, którzy nie pozwolą, aby w domu pojawiła się wilgoć i niska temperatura. Znam taką firmę https://dipam.pl/ocieplenie-pianka-scian. Przy okazji pomogą ci zdecydować, jaki obszar izolacji i materiałów najlepiej zastosować
Awatar użytkownika
martita
Posty: 250
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:42

Re: Ocieplenie ścian pianką PUR

Post autor: martita »

Tu https://www.izolmax.pl/kontakt/ masz namiar na firmę Izolmax. Nie wiem skąd jesteś, ale oni wykonują ocieplenia pianą w Krakowie i okolicy. Firma solidna i z doświadczeniem. Na stronie masz też sporo przydatnych informacji o możliwościach jakie daje piana pur. Rzuć okiem, myślę, że Ci się to przyda.
Awatar użytkownika
zarobiony
Posty: 129
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:11

Re: Ocieplenie ścian pianką PUR

Post autor: zarobiony »

Jakoś nigdy jeszcze nie miałem okazji ocieplać pianką więc nie bardzo mogę się na jej temat wypowiedzieć. Muszę przyznać, że ja mam bardzo duże zaufanie do wełny mineralnej https://www.knaufinsulation.pl/ która moim zdaniem sprawdzi się w każdym obiekcie.
Duś

Re: Ocieplenie ścian pianką PUR

Post autor: Duś »

zarobiony pisze: ↑ Jakoś nigdy jeszcze nie miałem okazji ocieplać pianką więc nie bardzo mogę się na jej temat wypowiedzieć. Muszę przyznać, że ja mam bardzo duże zaufanie do wełny mineralnej (...)
Jak znajdziesz chwilę to przeczytaj wpis na blogu na ten temat https://www.mgprojekt.com.pl/blog/pianka-poliuretanowa/. Znajdziesz tam podstawowe informacje na temat takiego sposobu ociepleń i ogólnie dużo przydatnej wiedzy np. jakie są rodazje pianki poliuretanowej, jakie są koszty takiej izolacji, ale też dlaczego czasami lepiej zdecydować się właśnie na piankę PUR niż na wspomnianą przez ciebie wełnę mineralną.
Awatar użytkownika
zarobiony
Posty: 129
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:11

Re: Ocieplenie ścian pianką PUR

Post autor: zarobiony »

Na pewno jeszcze w tym temacie warto jest wspomnieć o tym, że termomodernizacja jeśli będzie przeprowadzona właściwie to pozwoli wygenerować nam oszczędności. Ja takie działania u siebie w domu przeprowadzałem jakiś czas temu więc teraz widzę to na moich rachunkach za ogrzewanie.
dredo

Re: Ocieplenie ścian pianką PUR

Post autor: dredo »

Dobre ocieplenie poddasza jest kluczem do zmniejszenia wydatków na ogrzewanie. Załatw to porządnie i szybko - skontaktuj się z firmą https://best-point.pl/ która dba o Twoje domowe oszczędności.
palosanto

Re: Ocieplenie ścian pianką PUR

Post autor: palosanto »

Ogrzewanie tak naprawdę powoduje tak naprawdę sporo rozwiązań, ale ja jestem zdania, że dla mnie najtrudniejszym krokiem będzie coś takiego pompa ciepła czyste powietrze i dlatego właśnie szukam rozwiązań w tym temacie. Nie jest to łatwe, ale ja jestem zdania, że na spokojnie to trzeba wybierać.
Terenaa

Re: Ocieplenie ścian pianką PUR

Post autor: Terenaa »

Teraz chyba lepszym wyborem jest ocieplanie celulozą :) nie wiem czy się orientujesz jak to działa ale masz wszystko dokładnie wyjaśnione na https://superceluloza.pl/ocieplanie-met ... -celulozy/
ODPOWIEDZ