inteligentny dom

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy nie mające związku z pozostałymi działami.
Filipuś19

inteligentny dom

Post autor: Filipuś19 »

Witam, budowałeś może nie dawno dom? Właśnie chciałem zbudować dom, ale zastanawiam się od czego zacząć budować dom. Mam już działkę i nie wiem co dalej. Jeśli wiecie gdzie mogę poczytać na takie tematy to koniecznie zostawcie mi informacje na ten temat. Doradzicie mi może coś na ten temat?
Fiśka

Re: inteligentny dom

Post autor: Fiśka »

Ja mam działkę i planuję właśnie budowę domu ale zanim do tego dojdzie chciałabym przeanalizować kilka rzeczy. Zastanawia mnie to nowoczesne budownictwo jakim są gotowe domy z elementów ceny . Czy ktoś z was budował taki dom? Jak to wygląda cenowo? Proszę o jakieś opinie osób, które mają domy prefabrykowane. Jak to wygląda w praktyce, czy faktycznie pierwsze efekty widoczne są już po tygodniu?
Awatar użytkownika
Kachna
Posty: 610
Rejestracja: 08 maja 2019, 18:05

Re: inteligentny dom

Post autor: Kachna »

My z mężem dopiero planujemy budowę naszego domu w przyszłym roku. Póki co rozglądamy się za jakimiś fajnymi projektami. Widziałam ostatnio na stronie internetowej https://www.mgprojekt.com.pl/nowosci-mgprojekt, że w ofercie Pracowni Architektonicznej MG Projekt pojawiło się sporo nowości. A czy ktoś z Was miał wcześniej do czynienia z ta pracownią?
Awatar użytkownika
aquamanka
Posty: 20
Rejestracja: 31 lip 2019, 11:58

Re: inteligentny dom

Post autor: aquamanka »

Inteligentny dom to super sprawa. Kto by pomyślał 10 czy 20 lat temu ze teraz nawet kawę czy pranie można wstawić za pomocą aplikacji w telefonie :D Jak zdecydowaliśmy się na budowę wiedzieliśmy ze te udogodnienia będziemy wprowadzać. Tutaj https://szybkagotowka.pl/Finanse/inteligentny-dom masz fajnie opisane na czym dokładnie polega na inteligencja :) Ja uważam ze warto
Ryszard

Re: inteligentny dom

Post autor: Ryszard »

Inteligentne systemy do domu to świetne rozwiązania, które pozwalają na ograniczenie do minimum straty energii, a więc także gwarantują niższe koszty utrzymania domu. My u siebie mamy zamontowany inteligentny system sterowania temperaturą i jest to wygodne i ekonomiczne rozwiązanie. Projekt instalacji oraz montaż wykonała nam firma Salus Control https://salus-controls.pl/, stanowi ona część Computime Group Limited, która od lat zajmuje się nowatorskimi projektami badawczymi z dziedziny elektroniki sterującej.
ODPOWIEDZ