Ekologia

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy nie mające związku z pozostałymi działami.
Awatar użytkownika
zuzanka
Posty: 95
Rejestracja: 03 kwie 2019, 11:35

Ekologia

Post autor: zuzanka »

Siemanko, jak staracie się dbać o środowisko? Ja ostatnio znalazłam opcję firmę, która zajmuje się inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest. Jest zorganizowany konkurs nawet - https://ekodialog.pl/konkurs-na-usuwani ... ch-azbest/ . Można spróbować przekonać swoją gminę by wejść do konkursu ;P.
Awatar użytkownika
Altika
Posty: 179
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:08

Re: Ekologia

Post autor: Altika »

Trzeba się edukować jeżeli chodzi ekologiczne rozwiązania, pewnie nawet wiele osób nie wiem co może zrobić, zmienić w swoich nawykach, jeżeli chodzi o dobro środowiska. Ja tak np. znalazłam na stronie http://betterbetter.com przyjazne środowisku meble.
Awatar użytkownika
myrcella
Posty: 273
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:33

Re: Ekologia

Post autor: myrcella »

Wiecie co, polecam zajrzeć na stronę : https://www.bee.pl/susza-w-polsce-przyc ... a-866.html i przeczytać artykuł na temat suszy w Polsce. Może wtedy dotrze do każdego, że powinniśmy zacząć ograniczać zużycie wody. Wiesz, że podczas kąpieli w wannie możesz zużyć nawet ponad 170 litrów wody – dla porównania, kilkuminutowy prysznic to ok. 40 litrów zużytej wody. Przemyśl to
Awatar użytkownika
lara
Posty: 84
Rejestracja: 25 mar 2019, 12:08

Re: Ekologia

Post autor: lara »

Zanim zrobimy jakiekolwiek zakupy, warto się zastanowić, jakie opakowanie wybrać, żeby nie szkodzić środowisku. Jogurty na pewno lepiej kupować w słoikach, bo plastik jest szkodliwy. Jeśli chcecie więcej się dowiedzieć na ten temat, to polecam ten artykuł https://blog.panpablo.pl/niezawodna-met ... ia-swiata/ . Wszystko jest jasno i konkretnie opisane.
Certyś

Re: Ekologia

Post autor: Certyś »

lara pisze: ↑01 mar 2021, 18:25 Zanim zrobimy jakiekolwiek zakupy, warto się zastanowić, jakie opakowanie wybrać, żeby nie szkodzić środowisku. Jogurty na pewno lepiej kupować w słoikach, bo plastik jest szkodliwy.
Powiem szczerze że jeszcze nie spotkałem się z jogurtami w słoikach. Czy możesz polecić jakieś konkretne produkty?

_______________________
narożniki
Śnieżka

Re: Ekologia

Post autor: Śnieżka »

Wiecie czym jest ekologiczny odcisk stopy? Mierzy zapotrzebowanie człowieka na zasoby naturalne biosfery, a następnie porównuje tę konsumpcję z umiejętnościami planety do jej regeneracji. W ten sposób można obliczyć liczbę globalnych hektarów powierzchni lądu i morza, które są potrzebne do ponownego wytworzenia zużytych dóbr oraz absorpcji odpadów w przeliczeniu na jedną osobę. Według raportu WWF, obecnie człowiek średnio zużywa potencjał regeneracyjny nie jednej, ale aż półtora Ziemi. Na stronie https://esbud.pl/ekologiczny-odcisk-sto ... -biosfery/ znajdziecie też inne cenne informacje na ten temat.
wał

Re: Ekologia

Post autor: wał »

Od siebie mogę wam polecić świetną firmę, która jest związana z ekologią https://www.ekomeritum.pl. Realizują pomiary, badania, szkolenia oraz wnioski o pozwolenia. Moim skromnym zdaniem, warto sprawdzić sobie ich ofertę w wolnym czasie. Jeśli macie chwilę, to zajrzyjcie, żeby sprawdzić co i jak.
Tuśka

Re: Ekologia

Post autor: Tuśka »

Bardzo dużo ciekawych porad dotyczących naturalnej pielęgnacji ogrodu i nieinwazyjnej walce ze szkodnikami możecie poczytać na tej stronie https://www.target.com.pl/zmieniamy-swiat/. Można mieć piękny ogród i zarazem dbać o planetę. Trzeba pamiętać o ekologii, chociażby dla potomnych.
LGartolawśki

Re: Ekologia

Post autor: LGartolawśki »

Muszę przyznać, że ekologia dla mnie jest bardzo ważna. Ogólnie rzecz biorąc to jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby ktoś z moich bliskich zwracał szczególną na to uwagę. Nie wiem skąd to się bierze, ale raczej nie tak to powinno wyglądać. Ja staram się robić w tym kierunku tyle ile można :)
Kółko

Re: Ekologia

Post autor: Kółko »

A jakie macie zdanie na temat ekologii i szeroko pojętej ochronie środowiska? Według mnie, im więcej ludzi przejdzie na ekologiczne rozwiązania, to wszystkim będzie żyło się lepiej. Ja mam zamiar zacząć korzystać z zielonej energii od respect energy. Wam również polecam pomyśleć nad tym tematem :)

ploter tnący po obrysie
jaśko

Re: Ekologia

Post autor: jaśko »

Dbać o środowisko można na wiele sposobów, nawet bardzo wiele. Osobiście staram się nie jeździć nadmiernie samochodem, używać głównie komunikacji miejskiej. Staram się również segregować odpady, ostatnio dzięki wyzwaniu Dentons zainteresowałem się recyklingiem.
gatśby...7

Re: Ekologia

Post autor: gatśby...7 »

Ja staram się regularnie oddawać materiały do skupu, aby można je było wykorzystać ponownie. Pracuję w branży, w której używamy ogromnych ilości folii, plastikowych opakowań i innych elementów z tworzyw sztucznych. Żeby nie zaśmiecać środowiska co jakiś czas kontaktuję się z firmą Orion Recycling z Koziegłówek, która zajmuje się skupem i przemiałem tworzyw sztucznych. Dzięki takiemu procesowi odpady mogą zostać wykorzystane ponownie, a ja mam poczucie, że przyczyniam się do ochrony środowiska.
Dawid Cieślak

Re: Ekologia

Post autor: Dawid Cieślak »

Bardzo ciekawy temat. Ja także jestem wielkim zwolennikiem proekologicznych rozwiązań. Niedawno nawiązałem współpracę https://www.mag-bar.pl/oferta. Zajmują się odbiorem, przetwórstwem i skupem tworzyw sztucznych. Oferują przy tym atrakcyjne ceny, profesjonalną obsługę klienta oraz krótkie terminy realizacji zleceń.
ŁukaszPL84

Re: Ekologia

Post autor: ŁukaszPL84 »

Świetny temat. Ja od niedawna korzystam z usług firmy: http://zlompap.pl/oferta/. Zajmują się skupem złomu żeliwnego, stalowego, kabli i metali niezależnych. Zapewniają dogodne warunki współpracy, szybkie terminy realizacji zamówień oraz profesjonalną obsługę klienta.
Awatar użytkownika
Katerina25
Posty: 615
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:20

Re: Ekologia

Post autor: Katerina25 »

Degradacja gleb – na czym polega? Przyczyny i skutki degradacji gleby. Pod wpływem upływu czasu i wielu czynników zależnych od człowieka dochodzi w przyrodzie do zmian takich jak degradacja gleby. Na czym polega ten proces? Jakie znaczenie ma gleba? Co zaliczamy do przyczyn i skutków pogorszenia jej właściwości? Jak każdy z nas może się przyczyniać do poprawy stanu środowiska? Poznaj odpowiedzi na te pytania na stronie https://esbud.pl/degradacja-gleb-na-czy ... cji-gleby/
Pozdrawiam.

wojskowa bielizna termoaktywna
Awatar użytkownika
miszol
Posty: 326
Rejestracja: 01 mar 2019, 15:51

Re: Ekologia

Post autor: miszol »

Jeśli cenicie sobie ekologię, to z pewnością zainteresuje was akcja promowana przez https://posadzimy.pl/ czyli sadzenie drzew w polskich lasach. Każdy z nas może dołożyć swoją własną cegiełkę i zdecydować się, gdzie mają zostać zasadzone nowe drzewka.
sergio łojek

Re: Ekologia

Post autor: sergio łojek »

Ogólnie, staram się jak najbardziej przestawić mój dom na tryb energooszczędny, mniej jeździć samochodem i segregować odpady. Stale przeglądam sobie też różne nowinki technologiczne i projekty, które mają za zadanie wspomagać ochronę środowiska. Ostatnio wpadłem na stronę projektu Life-UrbanWind.PL, który zakłada promowanie innowacyjnego zespołu prądotwórczego Urban Wind Power Station, wykorzystującego energię strumieni powietrza. Najlepszą częścią całego pomysłu jest to, że system może być montowany na terenach zurbanizowanych. Na stronie internetowej przedsięwzięcia wymienione są miejsca, w których projekt już działa: http://www.urbanwind.pl/aktualnosci/ Dla mnie to ogromny krok w stronę promowania odnawialnych źródeł energii i zdecydowanie warto się nim zainteresować. :)
kórek

Re: Ekologia

Post autor: kórek »

Odpowiednie pojemniki na odpady także musiały zawitać w naszym serwisie. Wybór tych z oferty https://www.proekoserwis.pl/# okazał się absolutnie udanym wyborem, przez co polecałbym skupić się na tej ofercie. Być może i Wy znajdziecie tam coś dla siebie? Takie pojemniki coraz częściej pojawiają się w polskich domostwach.
Baśka1

Re: Ekologia

Post autor: Baśka1 »

Ja jestem wielką zwolenniczką ekologii. Ostatnio dużo czytałam i zainteresował mnie recykling folii ldpe https://contalen-recycling.com/ . Firma tworzy regranulat i dzięki temu przyczynia się do zmniejszenia efektu cieplarnianego. Taki regranulat potem można wykorzystać dalej. Coś wspaniałego.
magdi7

Re: Ekologia

Post autor: magdi7 »

Edukacja ekologiczna odgrywa kluczową rolę w ochronie naszej planety. Golden teacher to gatunek, który może być punktem wyjścia do rozmów o zrównoważonym rozwoju . Warto sprawdzić, jakie materiały edukacyjne są dostępne w naszej społeczności i jak możemy się do nich włączyć. Dzielenie się wiedzą na temat różnorodności biologicznej jest ważne. Wiedza ta może być cenna , zwłaszcza gdy zdecydujemy się na założenie swojej hodowli grzybów.
misiak

Re: Ekologia

Post autor: misiak »

Uważam, że jeśli chodzi o odpady elektroniczne i elektrośmieci, to na tej stronie internetowej https://elektrycznesmieci.pl znajdziecie uczciwą ofertę, która umożliwi wam bezpieczny i darmowy zwrot waszego sprzętu elektronicznego. Moim zdaniem to świetna opcja, jeśli zalegają wam stare sprzęty.
lucjano

Re: Ekologia

Post autor: lucjano »

Warto przyjrzeć się temu artykułowi https://ligma.pl/znaczenie-prawidlowego ... blicznego/ jeśli rozważacie monitorowanie prawidłowej emisji pyłów i gazów. Uważam, że nowoczesne systemu monitoringu, które wykorzystują zaawansowane algorytmy są wręcz niezbędne w przedsiębiorstwie, które wytwarzają taką emisję z negatywnym wpływem na środowisko.
lokaj

Re: Ekologia

Post autor: lokaj »

Jak chcecie rozpocząć recykling sprzętu elektronicznego w waszej firmie lub domu, to warto postawić na ofertę tej firmy: https://mb-group.pl . Posiadają kompleksowe usługi z tego zakresu, najnowocześniejsze technologie oraz wieloletnie doświadczenie. Zajmują się między innymi przetwarzaniem zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego. Posiadają nowoczesne zakłady, które są wyspecjalizowane w przetwarzaniu baterii.
ODPOWIEDZ