Dom seniora

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy nie mające związku z pozostałymi działami.
Awatar użytkownika
Pracuś
Posty: 397
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:12

Dom seniora

Post autor: Pracuś »

Hej, znacie moze jakies porzadne domy seniora w okolicach Inowroclawia? Glownie zastanawiam sie nad tym miejscem w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu ze wzgledu na pogarszajacy sie stan zdrowia mojego dziadka - nie mam mozliwosci opiekowania sie nim przez całą dobę a wyczytałam że oferują opiekę dzienną jak i caloodobową. No i widze ze budynek jest bardzo dobrze wyposazony jak i dostosowany dla osob starszych i schorowanych. Co myslicie?
Awatar użytkownika
lila87
Posty: 38
Rejestracja: 11 mar 2019, 13:31

Re: Dom seniora

Post autor: lila87 »

Dobra opieka i warunki są ważne. Ważne, aby jeszcze nie mieć za daleko do tego miejsca, bo też od czasu do czasu przydało by się odwiedzić starszą osobę. Ostatnio oglądałam też ofertę koło Gdańska w miejscowości Przyjaźń http://goldental.pl . Są tam naprawdę świetne warunki , które starszej osobie przydadzą się na te schorowane lata.
barten
Posty: 102
Rejestracja: 02 lip 2019, 1:46

Re: Dom seniora

Post autor: barten »

Jeśli lokalizacja około 45 km od Warszawy komuś odpowiada, to tam jest bardzo dobry Dom Seniora Anna http://domseniora24.pl/ . Miejscowość dokładnie Łaziska się nazywa. Co warto podkreślić to warunki jakie są tam seniorom oferowane. Ładne pokoje, sprzęt, wyposażenie, wszystko dostosowane do potrzeb osób starszych. Do tego fachowa opieka, towarzystwo współmieszkańców i miła, domowa atmosfera. Warto to miejsce wziąć pod uwagę.
Awatar użytkownika
fiola
Posty: 212
Rejestracja: 09 mar 2019, 15:37

Re: Dom seniora

Post autor: fiola »

Moja sąsiadka szuka dla siebie teraz miejsca w domu opieki. Jest sama i tylko my sąsiadki jej pomagamy ale powoli traci siły. Zrobiła remont łazienki i zakupiła sobie wózek kąpielowy, dzięki niemu może jeszcze swobodnie korzystać z prysznica i toalety ale nie wiadomo jak długo jeszcze to potrwa.
Awatar użytkownika
Zenobia8
Posty: 38
Rejestracja: 01 kwie 2019, 18:33

Re: Dom seniora

Post autor: Zenobia8 »

Dom seniora może być całkiem dobra alternatywa dla osób starszych szczególnie samotnych. To w pewnym sensie krok ku bezpieczeństwu Osoba samotna jest narażona na różne wypadki może się poślizgnąć , może zasłabnąć .A w takim domu opieki jest ciągle ktoś ,kto będzie mógł jej pomóc.
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:34

Re: Dom seniora

Post autor: Dante »

W Nowym Dworze Mazowieckim jest bardzo dobry dom opieki - ZOL "Dom Rodzinny". Z racji, że jest to zakład opiekuńczo-leczniczy to seniorzy mogą tam liczyć na dużo lepszą opiekę medyczną niż w klasycznych domach opieki. W przypadku schorowanych seniorów to bardzo ważne.
Awatar użytkownika
Kasia36
Posty: 54
Rejestracja: 12 maja 2020, 14:53

Re: Dom seniora

Post autor: Kasia36 »

Ja od zawsze obawiałam się domów seniora. Mojej babci zapewniłam opiekę domową, jako że jest niepełnosprawna potrzebne było specjalne łóżko medyczne, które kupiłam na stronie https://www.x-reh.pl/lozka-rehabilitacyjne.html znacząco ułatwia ono codzienną opiekę.
Awatar użytkownika
tuczynka
Posty: 147
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:39

Re: Dom seniora

Post autor: tuczynka »

Jak dla mnie dom seniora jest opcją ostateczną. Zdecydowanie lepszą i mniej stresującą dla starszej osoby. W Niemczech na przykład zajęcie opiekunki osób starszych jest naprawdę popularne i wiele osób z niego korzysta. Sama mam pod opieką osobę w podeszłym wieku, jednak wiem że przyjdzie czas na skorzystanie z pomocy takiej własnie opiekunki. Tutaj https://opiekabetreuung.eu/demencja-jak ... oba-chora/ znalazłam informacje, które póki co bardzo mi się przydają.
ODPOWIEDZ