Dom seniora

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy nie mające związku z pozostałymi działami.
Awatar użytkownika
Pracuś
Posty: 397
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:12

Dom seniora

Post autor: Pracuś »

Bliska mi osoba jest w stanie, w którym wymaga całodobowej opieki. Jest w stanie leżącym i potrzebuje rehabilitacji usprawniającej. Z tego powodu szukam odpowiedniej palcówki, gdzie zajmują się takimi osobami. Jesteśmy z Inowroclawia , więc myślałam o Domu Seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu , ale nie wiem czy warto udać się tam ze starszą osobą. Co myślicie?
Kamiłka

Re: Dom seniora

Post autor: Kamiłka »

W Nowym Dworze Mazowieckim mogę Wam polecić Dom Rodzinny. To konkretnie ZOL jest czyli zakład opiekuńczo-leczniczy. Seniorzy mogą tam przebywać na NFZ jak i prywatnie. Warunki tam są naprawdę dobre. Zatrudniają sam wykwalifikowany personel.
tirlecziką

Re: Dom seniora

Post autor: tirlecziką »

ojjtak pod topolami to bardzo dobry ośrodek :) Moja babcia jest zachycona własnie tym, jak się ją tam traktuje, dodatkowo bardzo ma wielu tam rówiesników
Awatar użytkownika
orton50
Posty: 434
Rejestracja: 21 mar 2019, 17:18

Re: Dom seniora

Post autor: orton50 »

Problemy ze zdrowiem, wraz z wiekiem, zaczynają być coraz bardziej widoczne i trudne. Dlatego tak istotne wydaje się nastawienie na jak najlepszą i najszybsza diagnostykę. Warto stawiać na dobrych specjalistów, którzy w przypadku np. kiedy pojawi się ubytek słuchu zaaranżują odpowiednie leczenie lub doradzą co dalej robić.
Jacuś23

Re: Dom seniora

Post autor: Jacuś23 »

Wiadomo, że czasami nie da się po prostu zapewnić takiej opieki jakby się chciało, dlatego domy opieki jak np. http://domseniora24.pl/ to czasami jedyne rozwiązania. Tam akurat słyszałem, że jest bardzo dobry i cierpliwy personel, a dodatkowo wnętrze wydaje się bardzo zadbane.
Miłosz74

Re: Dom seniora

Post autor: Miłosz74 »

Decyzja o oddaniu bliskiej nam osoby do domu opieki nigdy nie jest łatwa. warto sprawdzić różne ośrodki, by wybrać ten najlepszy. Ja polecam https://klinikaseniora.pl/ - mieszka tam moja ciocia, która niestety z uwagi na choroby potrzebowała specjalistycznej opieki medycznej 24/7.
Awatar użytkownika
diana
Posty: 155
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:17

Re: Dom seniora

Post autor: diana »

Moja babcia również wymagała stałej rehabilitacji. Dojazdy na zajęcia stały się dla nas trudne, dlatego wspólnie podjęliśmy decyzję o jej pobycie w ośrodku donumcorde.pl. Miejsce to idealnie spełniło nasze oczekiwania. Babcia czuje się znacznie lepiej i widać ogromną poprawę w jej stanie zdrowia. Fizjoterapeuci są doświadczeni, mają wspaniałe podejście do osób starszych i dysponują profesjonalnym, nowoczesnym sprzętem. Sam Dom Seniora ma rewelacyjną lokalizację w Borów Puszczy Sandomierskiej, więc idealni nadaje się do odpoczynku i oderwania od zgiełku miasta. Skontaktujcie się z nimi i na pewno udziela Wam dalszych wskazówek.
sztuką

Re: Dom seniora

Post autor: sztuką »

Bardzo dobrze, że szukacie też innego rozwiązania, ja bardzo chwalę sobie https://podtopolami.eu/ , według mnie maja przyjemne pokoje, odpowiednio wykwalifikowana kadrę, takie podejście właśnie się bardzo chwali. Osoba starsza te ostatnie dni życia ma mieć na totalnym wysokim poziomie.
kerla

Re: Dom seniora

Post autor: kerla »

a co powiecie na to, by zatrudnić opiekunkę, która będzie opiekować się seniorem w jego dotychczasowym miejscu zamieszkania ? w domu zwykle czujemy sie najbardziej bezpiecznie i komfortowo :) takich specjalistów z wiedzą i doświadczeniem znajdziecie na pewno w firmie Symeon. Indywidualne podejście do pacjenta a do tego konkurencyjne ceny.
ODPOWIEDZ