Dom seniora

Tutaj prowadzimy dyskusje na tematy nie mające związku z pozostałymi działami.
Awatar użytkownika
Pracuś
Posty: 397
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:12

Dom seniora

Post autor: Pracuś »

Macie moze kogos z rodziny kto przebywa w domu seniora? Wiem ze to nielatwa decyzja, zwlaszcza jesli dotyczy to osob niesamodzielnych no ale od tego są takie miejsca. W Piotrkowie Kujawskim jest takie miejsce: https://podtopolami.eu . Nie musimy o nic się obawiać - taka osoba będzie miała przy sobie ciągle profesjonalną pomoc a do tego w osrodku panuje rodzinna atmosfera.
Awatar użytkownika
Altika
Posty: 179
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:08

Re: Dom seniora

Post autor: Altika »

No i o to właśnie chodzi w takich miejscach, cały czas jest tam ktoś kto będzie pilnował osoby starsze, te będą pod stałą opieką pielęgniarek. Ja na pewno też za jakiś czas będę interesować się okolicznymi domami seniora, na razie dajemy sobie radę z naszym dziadkiem jakoś. Teraz kupowaliśmy w https://www.brandvital.eu/aparaty-sluchowe/ aparat słuchowy. Taki problem to jeszcze nie problem, najgorzej jak dla mnie jest z seniorami z taką bardzo zaawansowaną demencją.
Awatar użytkownika
duduk
Posty: 266
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:57

Re: Dom seniora

Post autor: duduk »

W domu seniora pracuje już od kilku lat, z racji tego, że sporo osób nosi aparat słuchowy postanowiliśmy przeczytać artykuł https://abcsluchu.pl/baterie-312/ jest on o tym na jakiej zasadzie pracują baterie 312, zobaczcie sami.
hiczungł

Re: Dom seniora

Post autor: hiczungł »

Przed oddaniem babci do domu Seniora, postanowiliśmy o zakupie aparatu słuchowego, który był konieczny - słuch babci znacznie się pogorszył. Ale problem rozwiązaliśmy - a pomógł nam w tym sprzęt zaproponowany przez https://otis.com.pl/ . Rewelacyjna jakość!
hiczungł

Re: Dom seniora

Post autor: hiczungł »

Moja babcia aktualnie znajduje się w Domu Seniora Harmonia www.domsenioraharmonia.pl . Chwali sobie znakomitą opiekę i rewelacyjne, wprost domowe otoczenie. Na miejscu czuć domową atmosferę!
mórawiecki

Re: Dom seniora

Post autor: mórawiecki »

Do naszego domu starców należało koniecznie zakupić zestawy aparatów słuchowych. Po dłuższym researchu zdecydowaliśmy się na wybór tych z oferty https://otis.com.pl/ , ze względu na ich jakość i super cenę.
fiołek

Re: Dom seniora

Post autor: fiołek »

Ja zdecydowanie jestem za rozwiązaniem w postaci opiekunki dla seniorów. One zajmują się seniorem pod każdym względem. Zapewniają im tak ważną dla osób starszych aktywizację. Wiadomości o tym czytałem na https://jaw.pl/2021/07/aktywizacja-osoby-podopiecznej/ . To niezmiernie ważna kwestia, która może znacznie poprawić sprawność intelektualną oraz fizyczną . Poza tym takie rozwiązanie jest mniej stresujące niż zupełna zmiana otoczenia.
ODPOWIEDZ