Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Jak skutecznie wspinać się po kolejnych szczeblach kariery? Jak dążyć do awansu? W jaki sposób skutecznie rozwijać się zawodowo?
Awatar użytkownika
Maho
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2019, 20:55

Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: Maho »

Jak w temacie jakie umiejętności/kompetencje należy rozwijać, abyśmy stali się dla pracodawców "atrakcyjnymi" ? Wiem, że język angielski to podstawa bo zna go już większość, studia też stają się powoli czymś oczywistym, ale tutaj pytanie co jeszcze konkretnie rozwijać, aby mieć szanse na wyższą płace i potencjalnie o to, aby to pracodawcy zależało aby nas zatrudnić?
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 12
Rejestracja: 04 sty 2019, 12:32

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: Karolina »

Wydaje mi się, że to zależy na jakie stanowisko chcesz kandydować. W każdej branży inne umiejętności są potrzebne.
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2019, 15:05

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: Jagoda »

Dokładnie ;) Inne kompetencje są potrzebne handlowcowi, a inne programiście ;)
Awatar użytkownika
fiola
Posty: 224
Rejestracja: 09 mar 2019, 15:37

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: fiola »

Może nie tyle rozwijać kompetencje co wiedzieć co jest u nas plusem i co warto w CV zamieścić. Mam tu szczególnie na myśli nasze zainteresowania, tej rubryce powinniśmy poświęcić chwilę uwagi a nie wpisywać bez zastanowienia to co każdy. O tym tutaj https://www.aplikuj.pl/porady-dla-praco ... -co-wpisac. Pracodawca widząc oryginalne i przemyślane zainteresowania na pewno nad takim CV zatrzyma się nieco dłużej, może dzięki temu zauważy inne kompetencje i doświadczenie o którym piszemy więcej i dokładniej. Pamiętajmy, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a przed kontaktem bezpośrednim to takie wrażenie robi nasze Curruculum Vitae.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 27
Rejestracja: 27 mar 2019, 14:12

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: Sebastian »

No na pewno naukę angielskiego
Awatar użytkownika
ling78
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2019, 17:15

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: ling78 »

Kompletnie się na tym nie znam. Nie będę w stanie pomóc w tym zakresie.
Gdy się swoje psy kąsają, to się i pogodzą.
Awatar użytkownika
Karbin
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:20

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: Karbin »

Opcji tutaj jest od groma. Ciężko wybrać tą jedną.
rawda to cudowna i straszliwa rzecz, więc trzeba się z nią obchodzić ostrożnie.
Awatar użytkownika
Jadzia22
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2019, 17:24

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: Jadzia22 »

Chyba nie tylko moim zdaniem, najbardziej poszukiwani i najwyżej opłacani są pracownicy z branży IT. To bardzo szeroki zakres wiedzy, której nie trzeba ogarniać w całości. Trzeba wybrać sobie bliską specjalizację. Na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym w Łodzi można studiować informatykę w systemie on line, jeżdżąc na uczelnię tylko na okresowe zjazdy, gdzie odbywają się konsultacje, praktyki, egzaminy. Większość wiedzy teoretycznej można uczyć się samodzielnie.
Awatar użytkownika
Pruszqf
Posty: 5
Rejestracja: 09 maja 2019, 16:44

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: Pruszqf »

Wygląda to bardzo solidnie i zachęcająco. Może się zdecyduję, kto wie.
Wybrać powątpiewanie jako filozofię życia to jak wybrać bezruch jako środek transportu.
Awatar użytkownika
zimka
Posty: 257
Rejestracja: 26 mar 2019, 1:25

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: zimka »

Przede wszystkim trzeba lubić to co się robi, wtedy kształcenie i rozwijanie kompetencji w danej dziedzinie nie będzie sprawiało trudności. Jeśli chodzi o same studia to teraz na czasie są tego typu kierunki jak http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-z ... -aplikacji . Jeśli macie zainteresowania w tym kierunku uczelnia i kierunek warte są rozważenia.
Awatar użytkownika
orton50
Posty: 434
Rejestracja: 21 mar 2019, 17:18

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: orton50 »

Wybierz studia, które będą dla Ciebie dobrym doświadczeniem oraz potencjalną nauką na przyszłość. W wielu sytuacjach to właśnie brak konkretnych studiów, blokuje karierę i sprawia, że nie możesz iść na przód. Postaw więc na szkołę z historią http://www.pswbp.pl/ która ma ogromne zasoby i zdobywa wiele sukcesów w dziedzinie naukowej.
Awatar użytkownika
Kachna
Posty: 610
Rejestracja: 08 maja 2019, 18:05

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: Kachna »

Zauważyłam, że w dzisiejszych czasach bardzo ważna dla pracodawców jest znajomość języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego. Praktyczniej na każdej rozmowie o pracę, na jakiej byłam, zwracano na to dużą uwagę. Jeśli więc czujecie, że poziom Waszego angielskiego pozostawia wiele do życzenia, to polecam zapisać się na jakiś profesjonalny kurs językowy, na przykład w szkole https://www.profi-lingua.pl/ ;) Przyda Wam się to nie tylko w pracy, ale również w życiu prywatnym, na przykład na wakacjach ;)
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 66
Rejestracja: 20 maja 2019, 12:44

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: AbiUbu »

Programowanie. Nowe technologie. IT. To jest przyszłość. Filologów wkrótce zastąpić mogą syntezatory i translatory. Mimo jednak rozwoju sztucznej inteligencji wciąż potrzeba będzie ludzi do zarządzania i administrowania coraz bardziej rozbudowaną strukturą aplikacji i programów, z jakich korzystamy na co dzień. Dlatego warto pomyśleć o karierze zawczasu i wybrać np. studia informatyczne WSZiB.
Awatar użytkownika
Alice09
Posty: 20
Rejestracja: 26 cze 2019, 11:20

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: Alice09 »

Najbardziej poszukiwani na rynku pracy są ludzie z branży informatycznej. Jest tyle miejsc pracy, a ludzi co raz mniej. Widziałam także ofertę firmy DAZN https://careers.dazn.com/ , które poszukują specjalistów w dziedzinie tworzenia stron do streamowania wydarzeń sportowych. Jesteś zainteresowany? Może to oferta specjalnie dla Ciebie? Nie czekaj, zgłoś się, a czeka Cię praca w zgranym zespole i szanse na swój dalszy rozwój.
Awatar użytkownika
Katerina25
Posty: 615
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:20

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: Katerina25 »

A co sądzicie o kursach programowania robotów ? Np taki https://corobotics.pl/easywelder/ Wedlug mnie to ciekawe rozwiązanie i mysle ze w dzisiejszych czasach mozna z takimi umiejetnosciami zarobic niemaly grosz. Ja sam zastanawiam sie nad takim kursem
Awatar użytkownika
Pure
Posty: 35
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:31

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: Pure »

Kursy czy szkolenia nie są jedyną słuszną drogą do sukcesu. Tak naprawde z tego co wyczytałam po raporcie z five star CV ze start upu Diamond podstawa to odpowiednio sprecyzowane CV no i szyty na konkretne stanowisko list motywacyjny. Pewne rzeczy trzeba podkreślić, inne przerzucić na niższą pozycję z listy. CV nie może być listą przypadkowych sukcesów - a już na pewno nie na wyższe stanowiska
Awatar użytkownika
biznesowy
Posty: 59
Rejestracja: 13 wrz 2019, 14:30

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: biznesowy »

Obecnie liczy się nie tylko znajomość jednego języka, ale pracodawcy dobrze patrzą na dodatkowe języki. Ja oprócz angielskiego, uczęszczam na dodatkowe lekcje z niemieckiego. Nauka niemieckiego Warszawa? Mam do polecenia bardzo fajne miejsce :)
Awatar użytkownika
blakow
Posty: 13
Rejestracja: 23 kwie 2019, 15:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: blakow »

Może kogoś zainteresuje oferta przygotowana przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni https://wsaib.pl/. Oprócz studiów z zakresu administracji, prawa, finansów i rachunkowości, startuje także II edycja studiów MBA Project Management, których ukończenie daje kompetencje do bycia specjalista w dziedzinie zarządzania projektami i bycie wykwalifikowanym menadżerem, którzy są bardzo poszukiwani w rozwijających się firmach.
Awatar użytkownika
adelo23
Posty: 227
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:31

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: adelo23 »

Niestety, ale obecna sytuacja związana z koronawirusem i stanem zagrożenia epidemicznego nie pozwala na za wiele... jedyne co pozostaje, to szkolenia online, a dzięki programowi https://www.vebo.pl/camtasia sam takie nagrywam dla moich uczniów. Jestem nauczycielem języka angielskiego, a że nie mam jak prowadzić korepetycji oraz normalnych lekcji to radzę sobie w taki sposób. Polak potrafi :D
Awatar użytkownika
zimka
Posty: 257
Rejestracja: 26 mar 2019, 1:25

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: zimka »

Dobre pytanie. Oczywiście ważne są nasze zainteresowania, zdolności jakie mamy i które warto byłoby rozwijać. Dobrze jest też mieć rozeznanie o zawodach jakie obecnie mają rację bytu czy są przyszłościowe. Jednym z takich jest zdecydowanie Scrum Master https://szkolenia.com/jak-zostac-scrum-masterem , nawet ciekawie brzmi prawda? Warto dowiedzieć się czym osoba o takim zawodzie się zajmuje, jak można zdobyć odpowiednie kwalifikacje. W ogóle branża IT to przyszłość, warto o tym pamiętać.
Awatar użytkownika
nanana
Posty: 23
Rejestracja: 10 sty 2020, 9:25

Re: Jakie kompetencje rozwijać w obecnej sytuacji?

Post autor: nanana »

Moim zdaniem wszelkiego rodzaju kierunki medyczne będą tymi najbardziej poszukiwanymi. Fizjoterapeuci, pielęgniarki, położne. Jesli chodzi o konkretną uczelnię to polecam tą, na której sama studiuje - Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie. Wysoki poziom, rozsądne czesne, wykładowcy z wieloletnim doświadczeniem.
ODPOWIEDZ