Likwidacja firmy

Wszystko o Twojej firmie. Jak założyć swój biznes, od czego zacząć, gdzie szukać wskazówek?
Awatar użytkownika
Olina
Posty: 131
Rejestracja: 13 sty 2019, 15:07

Likwidacja firmy

Post autor: Olina »

Jeszcze do niedawna prowadziłam mały biznes. Niestety nie przynosił mi on wielkiego zysku no i zmuszona byłam wziąć na firmę kredyt i jakieś jeszcze inne dofinansowania. Za dużo było konkurencji blisko mnie no i wiadomo, jak to się skończyło. Samymi stratami. No i trzeba było zlikwidować działalność. Długi jednak pozostały. Co powinnam teraz zrobić? Jak się ratować?
Awatar użytkownika
Santiago
Posty: 52
Rejestracja: 15 sty 2019, 14:11

Re: Likwidacja firmy

Post autor: Santiago »

Na rynku jest wiele instytucji, które pomagają osobom w takiej sytuacji. To jeszcze nie koniec świata. Niektórym może takie ogłoszenie upadłości kojarzy się z totalnym dołkiem. Jednak zawsze jest jakieś wyjście z niego i można się zgłosić na przykład tutaj Spiralazadluzenia . Z pewnością kancelaria zajmie się Twoim problemem, jak najszybciej i odpowiednio pokieruje.
Awatar użytkownika
Spadar
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2019, 13:21

Re: Likwidacja firmy

Post autor: Spadar »

Najlepiej weź chwilówkę dla zadłużonych. Tutaj znajdziesz przydatne informacje na ten temat http://www.naszakoscierzyna.pl/pg/chwilowka-0zl.htm . Mi pomogli błyskawicznie.
Muzyka, będąc ze swej natury nieśmiertelna, potrafi czasem przedłużyć życie tych, którzy są z nią blisko związani.
Awatar użytkownika
Billy
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2019, 19:28

Re: Likwidacja firmy

Post autor: Billy »

Jak firma została zamknięta z długami to jedynym wyjściem będzie upadłość konsumencka. Sprawdź sobie jak to wygląda: https://www.upadlosc-kancelaria.pl/upad ... to-dziala/
Awatar użytkownika
orton50
Posty: 434
Rejestracja: 21 mar 2019, 17:18

Re: Likwidacja firmy

Post autor: orton50 »

Jeśli nie wiesz na jakich zasadach występuję dziedziczenie długów i w jakiej sytuacji można odmówić przyjęcia ewentualnego spadku, proponuję zajrzeć na https://pozyczkolog.pl/pl/dziedziczenie ... cia-spadku i przeczytać dokładnie jak to wygląda i jak się prezentuje.
Awatar użytkownika
fakttoja
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:20

Re: Likwidacja firmy

Post autor: fakttoja »

Obecnie jest sporo możliwości żeby uniknąć takich sytuacji. Firma posiadająca problemy finansowe może skorzystać z pożyczki pod zastaw nieruchomości lub samochodów. Pożyczka zaciągana w ten sposób jest oczywiście bezpieczna. https://www.smartvest.pl/ cały proces nadzoruje notariusz a formalności można zacząć od przygotowania wniosku online.
Awatar użytkownika
fakttoja
Posty: 209
Rejestracja: 06 maja 2019, 19:20

Re: Likwidacja firmy

Post autor: fakttoja »

Znalazłem w sieci kolejne informacje o ciekawej formie dofinansowania dla firm. http://pozyczkowy.com.pl/dotacje-dofina ... nizacyjne/ jest to forma dofinansowania jako pożyczka na wszystko co związane z oszczędnością energii w firmie, ogrzewanie, systemy wentylacji czy klimatyzacji a nawet okna. Forma to pożyczka 0% nawet na 12 miesięcy oraz całkowicie bez prowizji. Jest to chyba najbardziej opłacana forma finansowania takich elementów i rozwiązań.
Awatar użytkownika
Altika
Posty: 179
Rejestracja: 26 mar 2019, 8:08

Re: Likwidacja firmy

Post autor: Altika »

Nie jest to na pewno dobra wiadomość dla właścicieli firm, ale często jedyna możliwa opcja dla was. Jeżeli macie wiele niezapłaconych faktur, nie wywiązaliście się umów to może zainteresować was oferta od http://corsaria.pl/klienci/ Tu znajdą świetną ofertę dla siebie syndycy, doradcy restrukturyzacyjni, czy też likwidatorzy swoich firm. Corsaria odkupi rozliczenia z waszymi byłymi klientami przez co będziecie mogli odzyskać część pieniędzy. Wszystkimi umowami też się zajmują.
Awatar użytkownika
Saszka
Posty: 39
Rejestracja: 20 mar 2019, 12:50

Re: Likwidacja firmy

Post autor: Saszka »

Poczytaj jakieś artykuły o tym, , jak ogłoszono upadłość konsumencką, bo to pomaga radzić sobie z długami, których nie jesteśmy w stanie spłacić.
Przedsiębiorcy są szczególnie narażeni na taką sytuację, szczególnie wtedy, kiedy kredyt nie jest poparty konkretnym biznesplanem.
Możesz też spróbować poszukać jakiegoś konkretnego doradcy, który pomoże Ci uporać się z tymi kłopotami finansowymi.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 66
Rejestracja: 20 maja 2019, 12:44

Re: Likwidacja firmy

Post autor: AbiUbu »

W prawie upadłościowym jest wiele kruczków i żargonowych określeń. Samodzielnie rzadko mamy szansę uporać się z całą dokumentacją, która pisana jest bardzo hermetycznym językiem. Dlatego warto szukać pomocy u specjalistów. Jednym z nich jest kancelaria Tatara. O ich jakości o przystępności dla klientów świadczy chociażby blog, na którym dzielą się wiedzą. Ostatnio na przykład omówili definicja default.
Awatar użytkownika
Falcon
Posty: 142
Rejestracja: 13 mar 2019, 11:39

Re: Likwidacja firmy

Post autor: Falcon »

Likwidacja firmy często wiąże się z tym, że chcemy usunąć z sieci wszystkie informacje dotyczące firmy. Profesjonalne usługi usuwania danych z interentu oferuje firma http://czyscimyinternet.pl/jak-zniknac-z-internetu/ . Dzięki ich działaniom dane waszej firmy czy wasze dane osobowe nie będą pojawiały się w wyszukiwarce.
Awatar użytkownika
RafalM
Posty: 9
Rejestracja: 16 gru 2019, 12:23

Re: Likwidacja firmy

Post autor: RafalM »

Hej.
Ja również miałem problemy z uzyskaniem kredytu, ale znalazłem pomoc u specjalistów od kredytów.
Zadzwoniłem, doradca zapytał mnie czego potrzebuje i jak wyglądają moje finanse i dobrał odpowiedni kredyt, który na spokojnie spłaciłem.
Taka pomoc możesz uzyskać na stronie https://splatakredytow.pl/splata-kredytow/
Polecam.
Awatar użytkownika
blakow
Posty: 13
Rejestracja: 23 kwie 2019, 15:35
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Likwidacja firmy

Post autor: blakow »

Jak mówią statystyki - co trzecia firma upada w ciągu 2-3 lat działalności. Ważne, żeby w momencie, gdy firma stanie się niewypłacalna, złożyć wniosek o upadłość. W przeciwnym razie, można liczyć się z nałożeniem zakazu prowadzenia działalności gospodarczej przez przedsiębiorcę. Warto też skorzystać z porad, które zapewnia https://wyzerujdlugi.pl/blog/, dzięki temu można ominąć zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, a także szybko pozbyć się długów.
Awatar użytkownika
adelo23
Posty: 227
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:31

Re: Likwidacja firmy

Post autor: adelo23 »

Też jakiś czas temu prowadziłem firmę i trochę się posypało jednak dzięki pomocy prawnej kancelarii http://www.paulewicz.pl/upadlosci-likwidacje/ oraz p. Paulewicza udało się ogłosić upadłość i pozałatwiać wszelkie formalności. Było ciężko gdy te problemy się zaczęły, ale przynajmniej jestem bogatszy w doświadczenia i wiem jakich błędów nie popełnię w przyszłości.
Awatar użytkownika
Katerina25
Posty: 615
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:20

Re: Likwidacja firmy

Post autor: Katerina25 »

Witam,zalezy mi na tym,aby skorzystac z uslug notariusza. Mam zamiar zamknąc firmę i chcę pozamykać wszystkie sprawy pod względem prawnym .Co sądzicie o tym notariuszu http://notariuszgdynia.pl/ ? Jego oferta prezentuję się bardzo dobrze na tle innych.
Awatar użytkownika
zimka
Posty: 257
Rejestracja: 26 mar 2019, 1:25

Re: Likwidacja firmy

Post autor: zimka »

U mnie też pewnie tak by się skończyło, już było blisko. Wszystko przez pandemię, nie chciałabym przechodzić tego wszystkiego jeszcze raz. Nie zliczę nieprzespanych nocy. To co mnie uratowało to biznes kredyt ze wsparciem państwa https://wsparciebiznesu.finanzapolska.com/ . Oferta u nich jest wyliczana na podstawie przychodu, to mnie uratowało. Mam nadzieję, że co najgorsze mam już za sobą.
agresto
Posty: 179
Rejestracja: 06 sie 2020, 16:17

Re: Likwidacja firmy

Post autor: agresto »

Również przez jakiś okres myślałam o zamknięciu firmy, jednak postanowiłam o nią walczyć i to się udało. Nie zawsze ucieczka od problemu jest rozwiązaniem, a nauczyła mnie tego Maria Bucardi, która w ciekawy sposób prowadzi spotkania w każdym tygodniu na https://mariabucardi.pl/pl/c/Wyklady-Marii-Bucardi/72
zośkaj

Re: Likwidacja firmy

Post autor: zośkaj »

adelo23 pisze: ↑02 mar 2020, 9:31 Też jakiś czas temu prowadziłem firmę i trochę się posypało jednak dzięki pomocy prawnej kancelarii http://www.paulewicz.pl/upadlosci-likwidacje/ oraz p. Paulewicza udało się ogłosić upadłość i pozałatwiać wszelkie formalności. Było ciężko gdy te problemy się zaczęły, ale przynajmniej jestem bogatszy w doświadczenia i wiem jakich błędów nie popełnię w przyszłości.
Słyszałam, że kancelaria Lexa ma spore doświadczenie w oddłużaniu. Przy okazji ochronią majątek firmy, żeby można było zacząć od nowa. Zobacz na https://kancelarialexa.pl/ , skontaktuj się z nimi a pomogą.
Awatar użytkownika
Kordel
Posty: 31
Rejestracja: 21 mar 2019, 14:39

Re: Likwidacja firmy

Post autor: Kordel »

Upadłość to ostateczność. Moim zdaniem warto jest zastanowić się nad przeprowadzeniem w firmie restrukturyzacji.
Restrukturyzacja może obejmować wiele różnych działań, takich jak zmiana strategii, restrukturyzację organizacyjną, redukcję kosztów, wyjście z nieopłacalnych dziedzin, zmianę procesów i zwiększenie wydajności, reorganizację kadr, itp. Wszystko zależy od specyfiki problemów finansowych, jakie firma ma do rozwiązania.
Zerknijcie sobie na stronę https://wierzbicki.dris.pl/restrukturyzacje/ Jest tutaj szerzej opisane czym jest.
dluugol

Re: Likwidacja firmy

Post autor: dluugol »

Likwidacja czy upadłość są ostatnimi wyjściami, można się jednak przed tym bronić. Sposobem na to może być restrukturyzacja działalności, którą wprowadzimy sami, albo zrobi to za nas kancelaria restrukturyzacyjna . Nie wiem, czy znacie odpowiednie podejścia do tego, ale oni zrobią wszystko jak należy i będzie to dla Was idealna sprawa.
larka

Re: Likwidacja firmy

Post autor: larka »

Może jeszcze uda się uratować biznes? Zawsze warto wypróbować faktoring taki oferowany przez aforti factor bo w ten sposób można przywrócić płynność finansową. Naprawdę wiele osób z tego korzysta
Lukki

Re: Likwidacja firmy

Post autor: Lukki »

Warto dlatego być otwartym na różne opcje zawodowe nie tkwiąc latami w jednej firmie, bo też w przypadku upadku ciężko będzie się na nowo odnaleźć na rynku pracy. Dlatego też jeśli szukasz ciekawych opcji zawodowych i chcesz się rozwijać to możesz zajrzeć na przykłąd tutaj https://fachpraca.pl/oferty-pracy/q/glazurnik sprawdzisz konkretne możliwości w branży budowlanej i remontowej na przykład jako glazurnik. A na takich specjalistów zapotrzebowanie jest naprawdę wysokie. Powodzenia!
ODPOWIEDZ