Firma w Anglii

Wszystko o Twojej firmie. Jak założyć swój biznes, od czego zacząć, gdzie szukać wskazówek?
Awatar użytkownika
emila
Posty: 89
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:01

Firma w Anglii

Post autor: emila »

Witam zastanawiam się nad pracą na własnej działalności. Teraz tylko nie wiem czy mogę wybrać gdzie zarejestrować firmę w Polsce czy w UK. Nie wiem dokładnie jakie koszta prowadzenia firmy w Anglii. Znalazłam też firmę która zajmuje sie rejestracja firmy i księgowością Tax Angels Group https://www.taxangels.pl/ . Czy ktoś korzystał z ich usług ?
Awatar użytkownika
lolina
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2019, 18:45

Re: Firma w Anglii

Post autor: lolina »

Jeśli chodzi o prowadzenie działalności w Anglii to na plus na pewno przemawiają kosztu ichniego ZUSu. Tam także nie jesteś z góry traktowany jako rzezimieszek i nikt nie śledzi twojego każdego kroku. Niestety w PL musisz mieć potwierdzenie każdego zakupu, czy nawet zatrudnionego przed laty pracownika. Dla wielu działalności gromadzenie tak dużej ilości dokumentów może okazać się problematyczne, dlatego warto rozglądnąć się za firmą świadczącą usługi z zakresu elektronicznego obiegu dokumentów np. https://primesoft.pl/
Awatar użytkownika
Jackson3
Posty: 65
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:53

Re: Firma w Anglii

Post autor: Jackson3 »

Bardzo ciekawy link tutaj podrzuciłeś. Mi to jednak niezbyt się przyda.
Ta część mojego życia już się chyba skończyła i to pozostawia w człowieku pustkę. Taką, która gwiżdże w środku nocy, zupełnie jakby gdzieś tam głęboko w środku zerwał się wiatr i starał się zastąpić to, czego już nie ma.
Awatar użytkownika
maliza
Posty: 96
Rejestracja: 30 kwie 2019, 23:45

Re: Firma w Anglii

Post autor: maliza »

Na pewno jest to ciekawy pomysł na znacznie oszczędności. Przede wszystkim ważne jest to, że ubezpieczenie społeczne jest znacznie niższe niż u nas. Poza tym przepisy są prostsze. Wiele firm się tam przeniosło. Nie trzeba się martwić o samo założenie firmy. Nie trzeba znać procedur. Można skorzystać z pomocy Fair Accountancy . Tutaj http://www.fairaccountancy.co.uk można dowiedzieć się więcej na ten temat. Jest to biuro księgowe, które również prowadzi doradztwo oraz księgowość.
Awatar użytkownika
Kachna
Posty: 610
Rejestracja: 08 maja 2019, 18:05

Re: Firma w Anglii

Post autor: Kachna »

Jeśli chcecie prowadzić Waszą firmę Anglii, to sądzę, że najpierw wypadałoby zadbać o swoją znajomość języka angielskiego. Szkoła Językowa ProfiLingua organizuje profesjonalne kursy angielskiego dla dorosłych na różnych poziomach zaawansowania. Na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... -doroslych możecie sobie nieco więcej na ich temat poczytać ;) Polecam ;)
ODPOWIEDZ