Zalety biura rachunkowego

Jak dbać o finanse - na etacie i we własnej firmie. Co warto wiedzieć o oszczędzaniu? Jak zacząć inwestować? Jaki kredyt wybrać?
Awatar użytkownika
MarcinRat
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2020, 13:10

Zalety biura rachunkowego

Post autor: MarcinRat »

Witam. Zwracam się z pytaniem o księgowość małej firmy. Lepiej prowadzić samemu czy oddać profesjonalnemu biurowi rachunkowemu? Wiem, że pierwsze miesiące w działalności mogą być intensywne, ale jestem zdania, że warto te 100 czy 200 zł wydać na outsourcing księgowości. Jak to wygląda u was, przedsiębiorców? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;) Cenię każdą poradę.
Awatar użytkownika
poni
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2019, 16:29

Re: Zalety biura rachunkowego

Post autor: poni »

Outsourcing księgowości to bardzo rozsądne rozwiązanie, mnie osobiście przynosi wiele korzyści. Sama zdecydowałam się na usługę od grupy Vattax i jestem bardzo zadowolona z efektów współpracy. Więcej informacji można znaleźć na ich stronie https://www.vattax.pl/outsourcing-ksiegowosci/.
Awatar użytkownika
Xenia
Posty: 107
Rejestracja: 20 lip 2019, 15:15

Re: Zalety biura rachunkowego

Post autor: Xenia »

Uważam, że prawdziwą zaletą każdego biura i to nie tylko księgowego, powinno być to, żeby każdy klient mógł się czuć w nim miło i komfortowo. Pomyśleliście kiedyś o tym aby wprowadzić do swoich biur dużo zieleni? Ale nie takich roślinek w doniczkach tylko mobilne zielone meble https://4naturesystem.com/pl/blog/bid-1 ... i-do-biura? Ja mam zamiar wprowadzić takie innowacyjne rozwiązanie u siebie w firmie.
Awatar użytkownika
olimpka
Posty: 176
Rejestracja: 20 kwie 2019, 12:09

Re: Zalety biura rachunkowego

Post autor: olimpka »

My też przerzuciliśmy się na biuro rachunkowe, a dokładniej biuro Super Księgi http://superksiegi.pl To biuro z długim stażem,bardzo dobrym nowoczesnym podejściem do klienta i atrakcyjnymi zasadami współpracy.
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 64
Rejestracja: 02 gru 2019, 8:02

Re: Zalety biura rachunkowego

Post autor: mamapiotra »

Uważam ,że lepiej korzystać z usług biura rachunkowego niż samemu prowadzić księgowość. Po co mamy sami zajmować się tymi tematami i śledzić co się zmieniło... a zmienia się całkiem sporo. Jak wam wiadomo od dość długiego już czasu przedsiębiorcy mają obowiązek wysyłania do US plików JPK. Do jego wysyłania najlepiej skorzystać z programu do wysyłki jpk . Dzięki JPK Insight zbadasz to, czego tradycyjne oprogramowanie finansowo-księgowe nie zweryfikuje. Program jest prosty w obsłudze szybki i bezpieczny.
Awatar użytkownika
Andriu
Posty: 18
Rejestracja: 20 lis 2019, 13:16

Re: Zalety biura rachunkowego

Post autor: Andriu »

A jak to jest z tym JPK? To wie chyba tylko księgowa...
Może też posiłkować się takimi wpisami https://jpk-insight.pl/blog/
Osobiście uważam,że w tej materii trzeba mieć wszystko pod kontrolą!
Przez wirusa i dodatkowe zmiany w prawie,trudno się samemu już w tym wszystkim połapać ;)
Awatar użytkownika
Toma90
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2020, 16:01

Re: Zalety biura rachunkowego

Post autor: Toma90 »

Dokładnie. program jpk to podstawa. Można uniknąć wielu problemów i tłumaczenia się przed urzędem :D
Awatar użytkownika
Antonówka2014
Posty: 27
Rejestracja: 26 sie 2020, 11:40

Re: Zalety biura rachunkowego

Post autor: Antonówka2014 »

Jeżeli ktoś z was jest z okolic miejscowości Dachowa w woj. wielkopolskim to polecam zapoznać się z ofertą firmy https://www.rachunkowosc-wielkopolskie.pl/kontakt. Firma oferuję prowadzenie księgowości uproszczonej i pełnej, a także księgowość dla NGO w bardzo przystępnych cenach.
Awatar użytkownika
marika445
Posty: 13
Rejestracja: 01 sie 2020, 16:31

Re: Zalety biura rachunkowego

Post autor: marika445 »

Internet jest tak bardzo pomocny, że bez problemów poradzisz sobie sama. Zobacz https://www.zaufany-ksiegowy.com.pl/jak ... rachunkowe. Wszystko masz dokładnie opisane i wyjaśnione.
michaldebski

Re: Zalety biura rachunkowego

Post autor: michaldebski »

W zakresie obsługi i analizy finansowej przedsiębiorstwa współpracuję z biurem rachunkowym http://kminvest-szczecin.pl/ gdzie zatrudniają doświadczonych księgowych terminowo wywiązujących się ze swoich obowiązków. Wszelkie raporty i formalności realizuję zgodnie z umową.
MichałOp

Re: Zalety biura rachunkowego

Post autor: MichałOp »

Za mną pierwszy rok rozliczeniowy przeprowadzony przez Kancelarię i na tę chwilę nigdy nie powróciłbym do wypełniania rachunków osobiście. Biuro https://techtax.pl urzekło mnie wzorową kulturą biznesową i świetnie prowadzonym obiegiem informacji. Rzeczowe doradztwo w postaci jasno napisanych, treściwych maili.
pakuś

Re: Zalety biura rachunkowego

Post autor: pakuś »

A kto mi zrobi rozliczenia niemieckie bolesławiec za pracę za granicą? Orientujecie się może jakie to są koszta?
ODPOWIEDZ