jaki kierunek studiów

Jak dbać o finanse - na etacie i we własnej firmie. Co warto wiedzieć o oszczędzaniu? Jak zacząć inwestować? Jaki kredyt wybrać?
Awatar użytkownika
Kasha
Posty: 152
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:05

jaki kierunek studiów

Post autor: Kasha »

Moim zdaniem bardzo fajnym kierunkiem jest np. zarządzanie albo psychologia w biznesu. Sama wybrałam ten drugi kierunek w Katowicach na WSZOP http://www.wszop....esie,2,2,314,54,259. Takie ciekawe połączenia zarządzania i psychologi, a co najważniejsze jest to w jakimś stopniu zgodne z moimi zainteresowaniami, więc mam nadzieję, że nie będę się zbytnio męczyć na takich studiach
Awatar użytkownika
Kachna
Posty: 610
Rejestracja: 08 maja 2019, 18:05

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: Kachna »

A czy Waszym zdaniem neuropsychologia to wartościowy kierunek studiów? Wydaje mi się, że coraz więcej ludzi ma tego typu zaburzenia, więc neuropsychologów będzie brakować. Czy ktoś z Was studiował właśnie neuropsychologię i mógłby podzielić się wrażeniami?
Awatar użytkownika
Bizneswoman
Posty: 94
Rejestracja: 13 sie 2019, 13:30

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: Bizneswoman »

Wiele jest fajnych kierunków studiów, musisz tylko przemyśleć co za kierunek bedzie najbardziej opłacalny. Z tego co czytałam, to tutaj https://www.wszop.edu.pl/kierunki-studi ... 0,54,17845 , mają teraz bardzo fajne kierunki studiów. Trzeba przemyśleć co się bedzie najbardziej opłacać.
Awatar użytkownika
zelda
Posty: 25
Rejestracja: 09 mar 2020, 20:10

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: zelda »

Jeśli kierunek studiów wybierzesz tylko i wyłącznie biorąc pod uwagę kryterium opłacalności, to nigdy nie będziesz dobra w tym co robisz. Ważne są jeszcze nasze predyspozycje i pasja. Ja miałam jasno określoną ścieżkę kariery. Skończyłam magisterkę i zaczęłam pracę w wymarzonej firmie. Teraz powoli pnę się w górę. Zamierzam zapisać się na podyplomowe studia MBA https://studia-mba.pl/, co pomoże mi przyspieszyć tempo awansu.
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 64
Rejestracja: 02 gru 2019, 8:02

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: mamapiotra »

Rzeczywiście wybór kierunku studiów to bardzo ważny moment w życiu młodego człowieka. Od tego czy dobrze wybierzemy kierunek studiów zależy przyszłość zawodowa. Dlatego zanim wybierzemy właściwy, i interesujący nas kierunek powinniśmy się głęboko zastanowić i przemyśleć swoją decyzję.Córka znajomej z pracy zdecydowała się na studia bankowe i myślę ,że zawsze będzie mieć pracę jeśli zdecyduje się na pracę w zawodzie wyuczonym.
Awatar użytkownika
patrycja
Posty: 161
Rejestracja: 28 maja 2019, 8:56

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: patrycja »

Zawsze, niezależnie od tego jaki kierunek kształcenia będziemy wybierać, warto sprawdzić zasady rekrutacji i dowiedzieć się, jaki poziom wiedzy należy osiągnąć, aby nie martwić się przyjęciem na pierwszy rok. Wskazane jest sprawdzenie tych danych dość wcześnie, aby spokojnie się uczyć, czy też nadrabiać materiał, który sprawia lekkie problemy. Ja planuję rozpocząć naukę na https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-stu ... formatyka/ Wydaje mi się, że informatyka to kierunek z przyszłością.
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 12
Rejestracja: 24 mar 2020, 15:31

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: Mikosz »

Trudno podpowiedzieć jaką uczelnię wybrać z tego względu, że najpierw powinniśmy patrzeć na kierunek, jaki nas interesuje, a nie kierować się uczelnią. Ja studiuję kryminologię i kryminalistykę: https://www.prawowroclaw.edu.pl/oferta/ ... nalistyka/ w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. W przyszłości chcę pracować w służbach mundurowych, dlatego myślę, że to kierunek dla mnie.
Awatar użytkownika
negete4
Posty: 114
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:03

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: negete4 »

Najlepiej wybrać coś co nas interesuje, w czym jesteśmy dobrzy i po czym dostaniemy dobrą pracę. To są główne czynniki, które warunkują wybór studiów. Ja myślę o tym, aby startować na specjalizację programowania aplikacji http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-z ... -aplikacji , gdyż ostatnio dużo siedzę w tym temacie i ogromnie mi się podoba
Awatar użytkownika
Bodzio12
Posty: 186
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:23

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: Bodzio12 »

Koniecznie zobaczcie na stronę https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-stu ... ewnetrzne/ tutaj macie bardzo dużo ciekawych kierunków. Myślę że znajdziecie coś dla siebie. Jeśli nie wiecie kompletnie co wybrać to ja polecam kierunek: bezpieczeństwo wewnętrzne.
Awatar użytkownika
zimka
Posty: 257
Rejestracja: 26 mar 2019, 1:25

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: zimka »

Kierunek studiów powinien być zgodny z naszymi zainteresowaniami, tak uważam. Istotne jest też znalezienie pracy po takich studiach. Jak szukacie czegoś związanego z logistyką to koniecznie zapoznacie się z ofertą https://www.ssw-sopot.pl/Logistyka/ . Mój brat rozważa ten kierunek. Studia trwają 7 semestrów, uzyskuje się tytuł inżyniera.
Awatar użytkownika
orton50
Posty: 434
Rejestracja: 21 mar 2019, 17:18

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: orton50 »

Jednym z bardziej przyszłościowych pomysłów na kierunek są studia logistyka Warszawa. To pomysł dla osób, które uwielbiają pracę bardzo dynamiczną i wciągającą. Bez wątpienia, będzie to strzał w dziesiątkę. Stąd też polecam sprawdzić https://wwsb.edu.pl/specjalnosci/logistyka/ czyli jedną z lepszych uczelni, która zapewni Ci pewny start w zawodową przyszłość.
Awatar użytkownika
Teviz
Posty: 121
Rejestracja: 26 kwie 2020, 22:41

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: Teviz »

Jeżeli jesteście na etapie poszukiwań ciekawych i przyszłościowych kierunków studiów to ze swojej strony śmiało mogę polecić Wam, żebyście zajrzeli do oferty edukacyjnej Wyższej Szkoły Ekonomiczno - Humanistycznej https://wseh.pl/pl/page/oferta-edukacyjna.html w przypadku której będziecie mogli liczyć zarówno na najwyższą jakość, szeroki wybór kierunków i jednocześnie pełne wsparcie ze strony świetnych wykładowców. Ja zdecydowałem się na Zarządzanie Zasobami Ludzkimi i jestem zadowolony, tym bardziej że później ze znalezieniem pracy nie było najmniejszego problemu :)
Awatar użytkownika
fiona45
Posty: 101
Rejestracja: 22 mar 2019, 8:19

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: fiona45 »

Każdy wybierze coś innego, bo interesuje go coś innego . Ja osobiście lubię różne ciekawe nowości z technologii i nie tylko. Warto szukać ciekawych propozycji w sieci .Mnie zainteresowała szkoła ta https://horyzont.eu . Studia ta na wydziale informatycznym, na pewno otworzą przede mną nowe możliwości.
Awatar użytkownika
Saszka
Posty: 39
Rejestracja: 20 mar 2019, 12:50

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: Saszka »

To jest tak indywidualna sprawa, że faktycznie trudno cokolwiek doradzać - kieruj się może zainteresowaniami i pasjami.Jest mnóstwo ciekawych kierunków studiów, które mogą być zgodne z tym, co Cie kręci w życiu i wtedy nauka będzie po prostu przyjemna.

Poza tym, w tej chwili jest naprawdę zdecydowanie łatwiej z dostępem do porządnych materiałów, niż kiedy ja studiowałam. Ale, żeby nie narzekać wyłącznie, to przy takim dostępie choćby do notatek, dzięki takim serwisom, jak ten: https://notatek.pl/ studia to bajka!
W serwisie publikowane są gotowe notatki przygotowane w większości przez studentów różnych kierunków i specjalizacji. To gotowa baza do referatów, opracowań, samodzielnej nauki. Niesamowita oszczędność czasu!
kamiluś

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: kamiluś »

Moje dziecko wybrało humanistyczny kierunek studiów , wcale się nie dziwię bo zawsze miała potencjał do nauki.Podręczniki i książki zamówiła z tej księgarni tutaj https://www.taniaksiazka.pl/podreczniki ... _1994.html . Ten sklep posiada szereg podręczników i ćwiczeń.
mamuśka

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: mamuśka »

Zgadzam się z autorem tego wątku na forum. Ja studiuję zarządzanie na AEH w Warszawie: https://vizja.pl/studia-wyzsze/zarzadzanie,wk6.html i uważam że to świetny kierunek. Wyboru nie żałuję zajęcia są bardzo ciekawe, studia nie są bardzo wymagające więc mogę sobie dorabiać, wykładowcy fajni, pasjonaci tematu.
Awatar użytkownika
filca
Posty: 136
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:02

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: filca »

I jak Ci się podoba na AEH w Warszawie? :) Bo mi bardzo, jestem na drugim roku i wiem, że wybór tej uczelni był dobrą decyzją. Przyjaciółka studiuje gdzie indziej i jak słyszę co u niej to nie żałuję mojej decyzji
Kaśka_01

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: Kaśka_01 »

Już od jakiegoś dłuższego czasu zastanawiam się nad wyborem kierunku na studia. Jest dużo różnych kierunków ale nie wiadomo który wybrać. Chyba wybiorę studia logistyka Warszawa prywatnie w Warszawskiej Wyższej Szkole Biznesu https://wwsb.edu.pl/specjalnosci/logistyka/

odkurzacz zelmer solaris twix
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 101
Rejestracja: 13 mar 2019, 18:55

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: kasiunia »

Wybierajcie takie kierunki studiów, które was będą interesować, po których będziecie chcieli pracować w tej właśnie branży. Studia logistyczne - to bardzo perspektywiczny kierunek studiów .Program specjalności wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu, na krajowym i międzynarodowym rynku, na specjalistów z branży TSL (Transport Spedycja Logistyka). Celem kształcenia na specjalności jest przygotowanie do pracy na stanowiskach kierowniczych. To chyba najkrótsza i najlepsza rekomendacja kierunku.
KlaudiuszŁza

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: KlaudiuszŁza »

Wybór naszej ścieżki edukacyjnej to jedna z najważniejszych decyzji jaką mamy do podjęcia w życiu. Najgorsze co możemy zrobić to iść za trendami jakie są dość często promowane przez mało wiarygodne źródła. Oczywiście trzeba w odpowiednim czasie zacząć dyskutować na ten temat ze swoimi znajomymi. Tylko wtedy będziemy mieć świadomość tego co jest aktualnie najbardziej pożądane na rynku pracy. Warto sobie zadać także pytanie jakie umiejętności przydadzą się w znalezieniu dobrze płatnej pracy? W dzisiejszych czasach będzie to z pewnością znajomość języka angielskiego, a nawet filologia angielska. Dlatego też takie kierunki jak studia magisterskie kraków - https://wse.krakow.pl/studia-ii-stopnia/ cieszą się tak dużą popularnością. Po ich ukończeniu mamy wiele możliwości przed sobą, może to być praca w międzynarodowym gronie biznesowym lub tworzenie specjalistycznych tłumaczeń.
Awatar użytkownika
Xenia
Posty: 107
Rejestracja: 20 lip 2019, 15:15

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: Xenia »

Zastanawiam się nad psychologią ponieważ moja przyjaciółka już studiuje i bardzo chwali sobie ten kierunek. Nawet dla zachęty poleciłam mi lekturę takiej ciekawej strony studiapsychologiczne.p . Artykuły bardzo wciągają i zawierają dużo wartościowej wiedzy. Może faktycznie dobrze bym się czuła jako psycholog.
Śnieżka

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: Śnieżka »

Może warto zastanowić się, co sprawia Ci przyjemność. Jaka praca byłaby zgodna z Twoimi zainteresowaniami. Później poznaj oferty uczelni. Warto sprawdzić program studiów, by później nie było zaskoczenia, że do konkretnego tematu trzeba było przebrnąć 2-3 lata. A może coś z oferty https://www.ssw-sopot.pl/ przykuje Twoją uwagę.
mczayś3322

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: mczayś3322 »

Przy wyborze studiów właśnie dobrze jest wybrać te jak najbardziej przyszłościowe. Można oczywiście słuchać rad swoich najbliższych jednak dość rzadko się sprawdzają, co potwierdza mnóstwo tematów na forach internetowych. Jedni mówią, że w życiu powinno się robić tylko i wyłącznie to co się lubi. W wielu firmach jest duże zapotrzebowanie na osoby biegle znające języki obce oraz posiadające takie umiejętności tłumaczenia tekstu. Dlatego tak popularne są takie kierunki, jak https://ult.edu.pl/studia/filologia-rosyjska/
Manuś1

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: Manuś1 »

Wybór właściwego kierunku studiów jest niezwykle ważny dla dalszego życia zawodowego młodych ludzi. Wybierając dany kierunek studiów młodzi ludzie kierują się pragmatyzmem. Po prostu jeśli po danych studiach łatwiej znaleźć dobrze płatna pracę to czemu swoim życiem trochę nie pokierować.Na przykład - Uniwersytet Gdański kierunki ma w zasadzie wszystkie jako mogą znaleźć się w tego typu czelni, więc jest z czego wybierać.
Aluśkaa22

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: Aluśkaa22 »

Interesuje mnie administracja rekrutacja Kraków. Czy możecie polecić dobre uczelnie z doświadczoną kadrą i z bogatą ofertą kierunków? Jak na razie znalazłam Akademię Ignatianum. Oferta dostępna na stronie https://www.ignatianum.edu.pl/artykul/k ... iaINoPiAII
gameśReview

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: gameśReview »

Money Train 2 Review นี่คือประสบการณ์การ นั่งรถไฟที่น่าเร้าใจอย่างยิ่ง ที่ผู้เล่นทุกคน คงไม่อยากพลาด โอกาสนี้ไป กลับมาพร้อมกับ โอกาสในการชนะที่มากขึ้น และ คุณสมบัติพื้นฐาน ที่ให้มากกว่าการ Spin ด้วยการชนะเงินรางวัล 50,000 เท่า
betflix 999
betflix
ทางเข้า betflix
betflix เครดิตฟรี
betflix999
betflix คาสโน
betflix ทางเข้า
สล็อต betflix
iguś889

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: iguś889 »

Witam,zastanawiam się nad tym,czy warto zainwestowac w studia z finansow i rachunkowosci. Są tu moze jacys absolwenci? Chętnie poznam wasze opinie na ten temat https://www.ssw-sopot.pl/finanse-i-rachunkowosc/ Co o tym sądzicie? Z chęcią zapoznam się z waszymi opiniami.
łucja90

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: łucja90 »

Różne podręczniki i inne książki do nauki znajdziesz także w ofercie księgarni PZWL. To między innymi choroby wewnętrzne książka: https://pzwl.pl/Medycyna/Choroby-wewnet ... 895,k.html . Warto się rozejrzeć, na pewno znajdziesz wszystko co potrzebne dla Twojej edukacji.
chamówa

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: chamówa »

Rozsądny plan to skorzystać z pomocy i wsparcia. Dzięki https://edunacademywroclaw.pl/ oraz ich poradom udało nam się dobrać właściwe i trafione studia dla córki. Myslę, że i Wy znajdziecie w tym coś dla siebie, także zachęcam skupić się na tak atrakcyjnej ofercie. Ideolo!
Miś

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: Miś »

Ja generalnie uważam, że uczelnia https://www.ssw-sopot.pl/transport-i-logistyka/ to bardzo dobre rozwiązanie. Kształcą w dwóch podstawowych kierunkach, tj. architektura oraz biznes i finanse, ale są w tym wyjątkowo dobrzy. Jako jedna z niewielu uczelni w kraju daje możliwość studiów dualnych czyli połączenia teorii z praktyką.
maliśka

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: maliśka »

Z doświadczenia wiem, że studiować powinno się coś, co nas interesuje. Ja nie wyobrażam sobie spędzenia kilku lat na kierunku, który totalnie mnie nie "kręci". Sama, zdecydowałam się studiować się w AEH w Warszawie neuromarketing i uważam ten kierunek za niezwykle interesujący.
Miksa

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: Miksa »

No przyznam szczerze, ze wybór kierunku to nie jest taka prosta sprawa, bo tu chodzi o nasza przyszlosc :) ja sie zdecydowalam na pedagogike wczesnoszkolną i przedszkolną, ucze sie tutaj https://uczelniakorczaka.pl/ :)
natka

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: natka »

Później także można pomyśleć o zrobieniu podyplomówki i są fajne oferty z tego co wiedziałam, mnóstwo kierunków więc śmiało można dalej kształcić się w tej dziedzinie i rozwijać swoje umiejętności
ollka

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: ollka »

Dobrym pomysłem jest przejrzenie różnych ofert, polecam sprawdzić co mają do zaoferowania na https://www.podyplomowka.edu.pl/specjalnosci . Rekrutacja wciąż trwa, a zajęcia odbywają się online. Z pewnością warto zwrócić uwagę na tę możliwość, jeśli szukasz rozwoju zawodowego w dziedzinie pedagogiki.
Awatar użytkownika
orton50
Posty: 434
Rejestracja: 21 mar 2019, 17:18

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: orton50 »

Warto zastanowić się, czy nie lepiej wybrać konkretny kierunek studiów. Możliwe, że całkiem korzystnym wyborem okażą się studia magisterskie Wałbrzych, które znajdziesz na https://www.ans.edu.pl/ a które są niezwykle przyszłościowe i korzystne w tym wymiarze. Dobrze się nad tym zastanów i wybierz coś odpowiedniego dla siebie
karzel

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: karzel »

Ja planuje zaczac od szkoly policealnej :) https://www.collegium.com.pl/ tutaj prowadzą obecnie rekrutacje i na tą szkole wlasnie sie zdecydowalam ;) jestem pewna, że spełni moje oczekiwania
kleo

Re: jaki kierunek studiów

Post autor: kleo »

Jesli komus zalezy na dobrym wykształceniu i naprawde wysokim poziomie nauczania, to moze sie zapoznac z ofertą tej uczelni https://wsf.wroc.pl/ naprawde mozna sie sporo nauczyc
ODPOWIEDZ