Gdy klient nie płaci na czas

Jak dbać o finanse - na etacie i we własnej firmie. Co warto wiedzieć o oszczędzaniu? Jak zacząć inwestować? Jaki kredyt wybrać?
antłan

Gdy klient nie płaci na czas

Post autor: antłan »

Co zrobić gdy klient nie płaci na czas? Słyszałem sporo o miękkiej windykacji to znaczy wpisywaniu w rejestry dłużników takich klientów aczkolwiek nie wiem jeszcze jak taka procedura wygląda. Czy wszystkie takie rejestry są tylko dla zarejestrowanych użytkowników?
Awatar użytkownika
fiola
Posty: 215
Rejestracja: 09 mar 2019, 15:37

Re: Gdy klient nie płaci na czas

Post autor: fiola »

Wpis do Rejestru Dłużników BIG jak najbardziej wymaga rejestracji. Ale to rejestry są najlepszym sposobem na ostrzeganie innych przed nierzetelnym kontrahentem i motywowanie dłużnika do spłaty należności. Dlatego moim zdaniem zarejestrować się warto. Niedługo zacznie działać Krajowy Rejestr Zadłużonych do którego dostęp będzie jawny ale nie każdy dłużnik też w nim się znajdzie, zobacz sam na https://www.big.pl/baza-wiedzy/krajowy- ... -dluznikow .

ikea komoda koppang
Ważniak

Re: Gdy klient nie płaci na czas

Post autor: Ważniak »

Czasami na pewno takie sytuacje się zdarzają ale ja na całe szczęście jeszcze nie miałem takiej sytuacji u siebie w firmie. Za to całkiem niedawno natrafiłem na bardzo ciekawy wpis http://www.int24.com.pl/czym-sa-uslugi-placowe i faktycznie same usługi płacowe są niezwykle ważną sprawą.
ODPOWIEDZ