Finanse w firmie

Jak dbać o finanse - na etacie i we własnej firmie. Co warto wiedzieć o oszczędzaniu? Jak zacząć inwestować? Jaki kredyt wybrać?
Awatar użytkownika
Eugeniusz
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2020, 2:08

Finanse w firmie

Post autor: Eugeniusz »

Witam. Kto w waszych firmach dba o sprawy finansowe i o księgowość? Ja zastanawiam się nad skorzystaniem z pomocy biura rachunkowego. Szczególnie korzystna wydaje się dla mnie oferta panex.com.pl. Znacie ich?
Awatar użytkownika
Kinga
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2020, 0:45

Re: Finanse w firmie

Post autor: Kinga »

Z biurem panex.com.pl współpracuję od roku i od tego czasu śpię spokojnie, bo wiem, że dobrze zajmują się finansami i księgowością w mojej firmie. Dlatego ich polecam, to prawdziwi profesjonaliści, bardzo wnikliwi i skrupulatni.
Iłka

Re: Finanse w firmie

Post autor: Iłka »

Bardzo ważna jest płynność finansowa. Są pieniądze, jest ruch w interesie. Trzeba na bieżąco pilnować płatności.
barten
Posty: 102
Rejestracja: 02 lip 2019, 1:46

Re: Finanse w firmie

Post autor: barten »

Finansów w firmie trzeba mówiąc krótko pilnować. Płynność finansowa to podstawa. A najgorzej to jak kasa jest u klientów przez niezapłacone faktury w terminie. Chciałem to jakoś ulepszyć, poprawić terminowość spłat. Dlatego zdecydowałem się na https://monpay.pl/ , automatyczny system do monitorowania płatności i wysyłania powiadomień klientom z przypomnieniem. Również po terminie jeśli tak się zdarzy. A tak się dzieje, tyle że coraz rzadziej co mnie niezmiernie cieszy. Kontrahenci pozytywnie odbierają takie powiadomienia.
Awatar użytkownika
monia
Posty: 37
Rejestracja: 26 mar 2020, 10:04

Re: Finanse w firmie

Post autor: monia »

To prawda ale fakturowanie online wiele ułatwia i dzięki takim programom o wiele łatwiej jest utrzymać porządek w firmie i możemy też z każdego miejsca kontrolować stany magazynowe co też jest bardzo dużym ułatwieniem

jerzy zięba gdzie przyjmuje
Gośka22

Re: Finanse w firmie

Post autor: Gośka22 »

Jeśli twoja firma potrzebuje finansowania a nie może go uzyskać to polecam wykorzystać możliwości jakie daje pożyczka prywatna o której więcej tutaj http://www.maxipozyczka.pl/p,pozyczka_p ... oszen.html Nie tylko dostaniesz finansowanie w 15 minut ale także wysokie kwoty na długi okres spłaty.
Wieśo

Re: Finanse w firmie

Post autor: Wieśo »

Nasza firma korzysta z usług doradcy finansowego https://lukaszzimnoch.pl , który pilnuje płynności finansowej, doradza i pomaga w finansowaniu nowych inwestycji. Odkąd firma zaczęła z nim współpracować lepiej zaczęło się układać szczególnie dla pracowników.
gabryś

Re: Finanse w firmie

Post autor: gabryś »

Wszystko też zależy od tego co chcecie mieć w firmie, bo ja teraz to nawet nad takim https://www.idosell.com/pl/shop/blog/do ... 1235327036 systemem się zastanawiam. Ciekawa alternatywa, prawda?
Tokoń

Re: Finanse w firmie

Post autor: Tokoń »

W takim razie jeżeli będziecie na etapie poszukiwań profesjonalnej pomocy w zakresie utrzymania płynności w firmie i jednocześnie radzenia sobie z codziennymi problemami co do opłacania faktur przez klientów. Jeżeli macie trochę wolnego czasu i jednocześnie potrzebujecie pomocy to na pewno warto sprawdzić faktoring i jak działa takie finansowanie zakupów. Dlatego zajrzyj na https://faktoria.pl/finansowanie-zakupow gdzie dowiesz się więcej na temat takich możliwości i jednocześnie jak wiele możliwości realnie przyniesie dla efektywnego prowadzenia biznesu.
Awatar użytkownika
fiola
Posty: 215
Rejestracja: 09 mar 2019, 15:37

Re: Finanse w firmie

Post autor: fiola »

Najlepiej mieć kilka osób w firmie które będą się zajmować finansami i pilnować formalności z nimi związanych. Wiem, że czasami zdarzało się, że wpisany jest błędny numer faktury a jpk, trzeba wiedzieć z jakimi konsekwencjami to się może wiązać i z karami. W jpk wiele błędów się popełnia, warto wiedzieć na co zwracać uwagę tworząc plik kontrolny.
Awatar użytkownika
negete4
Posty: 114
Rejestracja: 15 lip 2019, 17:03

Re: Finanse w firmie

Post autor: negete4 »

Może zajmowanie się finansami nie jest rzeczą najfajniejszą, choć kto wie, może są osoby, które to lubią - to jednak jest to rzecz niezbędna. Podstawa to możliwość wystawienia w szybki sposób faktur swoim kontrahentom i tutaj warto polecić program https://www.mega-tech.com.pl/
Foroś

Re: Finanse w firmie

Post autor: Foroś »

W mojej opinii jeżeli będziecie szukali konkretnego wsparcia w zakresie prowadzenia księgowości w firmie to polecam sprawdzić RafSoft https://www.rafsoft.net/ w wersji oczywiście na rok 2021. Przede wszystkim przygotowali 3 wersje programu w zależności od tego jaką firmę prowadzicie i czego potrzebujecie. Dla nas jak najbardziej fajnie sprawdza się wersja Standard w którym mamy m.in ewidencje VAT i Raport sprzedaży, Import i Eksport, archiwizacja danych, a nawet obsługa wielu podmiotów w jednym programie dla większych biur księgowych, jak będzie to potrzebne i u Was!
Boruś

Re: Finanse w firmie

Post autor: Boruś »

Same finanse w firmie są jak najbardziej czymś niezwykle ważnym i muszę przyznać, że jeśli chodzi o mnie to ja również się staram cały czas o nich czegoś nowego dowiadywać. Jakiś czas temu czytałem na stronie https://3obieg.pl/co-nalezy-wiedziec-o- ... zy-online/ jak wygląda kwestia podatku VAT w momencie prowadzenia sprzedaży przez Internet.
ODPOWIEDZ