faktoring

Jak dbać o finanse - na etacie i we własnej firmie. Co warto wiedzieć o oszczędzaniu? Jak zacząć inwestować? Jaki kredyt wybrać?
Awatar użytkownika
patrycja
Posty: 161
Rejestracja: 28 maja 2019, 8:56

faktoring

Post autor: patrycja »

Potrzebuje naprawdę solidnej firmy co zajmuje się faktoringiem, macie kogoś zaufanego?
Awatar użytkownika
miszol
Posty: 347
Rejestracja: 01 mar 2019, 15:51

Re: faktoring

Post autor: miszol »

Wiem, że teraz ciężko o zaufanych ludzi, zaufanych kontrahentów i firmy. Dlatego proponuje https://nfg.pl/co-oferujemy-/faktoring-jawny , koledzy z branży mówili, że działania z tą firmą pozwalają na szybsze, odzyskanie pieniędzy. Wiem, że w dzisiejszych czasach tego typu faktoring jest bardzo potrzebny.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 278
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:12

Re: faktoring

Post autor: mczay »

Wiele ludzi myśli o faktoringu, a tak na prawdę nie wie do końca czym on jest, jakie ma zalety czy wady i czy wiążą się z nim jakieś koszty. Ja zacząłbym od zapoznania się z tym artykułem: https://www.intratka.pl/faktoring. Jest na prawdę jasno napisany i w prosty sposób tłumaczy skomplikowane kwestie.
Awatar użytkownika
MaciejOs
Posty: 40
Rejestracja: 13 kwie 2020, 23:12

Re: faktoring

Post autor: MaciejOs »

Faktoring to rzeczywiście świetna opcja, jeśli mamy problemy z klientami którzy nie chcą regularnie opłacać faktur, bądź terminy są zdecydowanie zbyt długie. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z https://faktoria.pl/porada/faktoring-miedzynarodowy którzy jednocześnie zapewniają możliwość przy zaległościach z kontrahentami międzynarodowymi i wcześniej otrzymujemy potrzebne nam środki do dalszego działania, a oni zajmują się już doprowadzeniem do tego aby faktura została opłacona.
Awatar użytkownika
rewi92
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:36

Re: faktoring

Post autor: rewi92 »

Muszę dokonać czegoś takiego, jak korekta numeru faktury i nie wiem do końca, w jaki sposób to zrobić. Niestety pojawił się mały błąd, a faktury wypisuję samodzielnie. Czy jeśli korzystam z programu do jpk, to jest szansa, aby to w jakiś sposób tam zmienić, aby w dokumentacji się wszystko zgadzało?
Małgosia

Re: faktoring

Post autor: Małgosia »

Ciekawą sprawą jest program do faktur online. Pozwala on na dużo szybsze i łatwiejsze wystawianie faktur. Istnieją programy, które mają też dodatkowe funkcje jak zarządzanie rachunkami i kosztami, czy CMR.
Awatar użytkownika
monia
Posty: 37
Rejestracja: 26 mar 2020, 10:04

Re: faktoring

Post autor: monia »

Wiem, to są bardzo przydatne programy, u nas fakturowanie online od dawna jest standardem i bardzo ułatwia funkcjonowanie firmy i pracę w niej, dzięki takim programom możesz również zarządzać magazynami
Awatar użytkownika
olimpka
Posty: 176
Rejestracja: 20 kwie 2019, 12:09

Re: faktoring

Post autor: olimpka »

My mamy księgową normalnie, a dodatkowo korzystamy z systemu monitoringu płatności - Monpay. Kojarzycie może coś takiego? Dzięki temu poprawia się stopień płatności w terminie, ma się możliwość proste kontaktu z kontrahentami i opcję wyslania im przypomnienia o terminie płatności na kilka dni przed końcem
ODPOWIEDZ